• انتشار: 20 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 41006
پرینت

یکی از قدبلند ترین مردان دنیا شهروند افغانستان است و در لوگر زندگی می کند

رحمت الله معروف به «شیرخان» باشنده ولایت لوگر است که ۲۳۰ سانتی متر قد دارد. او که اکنون بیمار است و برای درمان در هندوستان به سر می برد از بی توجهی مقام های افغانستان شکایت دارد.

رحمت الله معروف به “شیرخان” ۲۷ سال سن دارد و باشنده ولسوالی چهار آسیاب ولایت لوگر است. شیرخان با داشتن ۲ متر و ۳۰ سانتی متر قد، یکی از قد بلند ترین مردان جهان به شمار می رود.

 شیرخان که صدایی درشت وسنگین دارد می گوید:« قدش دونیم متر است و هنوز در حال بلندتر شدن است. »

رحمت الله از بیماری شش رنج می برد و اکنون برای درمان به هندوستان رفته است. شیرخان می گوید همواره لباس های محلی می پوشد و هنگامی که در جاده ها قدم می زند بلندی قد اش توجه مردم را جلب می کند.

 او گفت زمانی در پنجاب هندوستان بود و شماری از رسانه های هندی با او تماس گرفته و بلندی قد او را بازتاب داده اند. او می گوید مردم همیشه او را تشویق می کنند تا ورزش کند.

 رحمت الله که از تنگدستی رنج می برد، محسوس است که از مقام های افغانستان دل خوشی ندارد:« به مه هیچ کسی کمک نکرده است تنها به هند برای درمان روانم کرده اند و بس، همه وعده های دروغینِ کمک داده اند.»

 رحمت الله آرزو دارد که صحت یاب شده و ورزش کند؛ اما می گوید که در این راستا به حمایت نیاز دارد. شیرخان که سالها در پاکستان مهاجر بوده است،‌نتوانسته است از مزایای رفتن به مکتب برخوردار گردد. او می افزاید که مردم همیشه از بابت قد اش او را حمایت و تشویق کرده اند.

 گفتنی ست که تا اکنون نام سلطان کاوسن ۳۵ ساله،  با بلندی ای  ۲ متر و ۴۳ سانتی متر قد، بلند ترین مرد جهان در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.