• انتشار: 19 اکتبر 2015
  • ساعت: 19:05
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3631
پرینت

یکی از فرماندهان پیشین طالبان در میدان هوایی دوبی دستگیر شد

مقامات امنیتی امارات متحده عربی یکی از فرماندهان پیش طالبان را در میدان هوایی بین المللی دوبی پایتخت این کشور دستگیر کردند.

به گزارش رها به نقل از پژواک، عبدالرحمان زاهد رئیس بانک مرکزی افغانستان و معاون وزارت خارجه طالبان در دوران طالبان توسط مقامات امنیتی امارات متحده عربی به محض ورود وی به میدان هوایی دوبی بازداشت شده است.

یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود در این باره می گوید که این رهبر پیشین طالبان توسط نیروهای امنیتی امارات متحده عربی به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

این مقام امنیتی همچنین می گوید عبدالرحمان زاهد با نمایندگی سیاسی طالبان در قطر در خصوص هماهنگی و ارتباط میان رهبران سیاسی طالبان و دیگر فرماندهان این گروه در پاکستان همکاری داشته است.

لازم به ذکر است که عبدالرحمان زاهد هم اکنون هیچ نقشی در فعالیت های شورشی و تروریستی طالبان ندارد، اما از ملا اختر منصور به عنوان رهبر طالبان حمایت می کند.

وی همچنین رئیس کمیسیون رسانه ای یکی از شاخه های طالبان است. همچنین گفته می شود زاهد ارتباط های ملی و بین المللی بسیاری با برخی چهره های مهم امارات متحده عربی داشته، و جلساتی را نیز با آنها تاکنون برگزار کرده است.

 

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.