• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۱:۱۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 68515
پرینت

یکصد سرباز از قول اردوی ۲۱۷ عمری طالبان سند فراغت گرفتند

یکصد تن از سربازان طالبان بعد از سپری نمودن یک دوره آموزشی کوتاه مدت تحت قوماندانی قول اردوی ۲۱۷ عمری سند فراغت شان را به دست آوردند.

معزالدین احمدی رییس اطلاعات فرهنگ امارت اسلامی طالبان در بدخشان می گوید که به تعداد یکصد تن از سربازان این گروه بعد از یک دوره آموزش مسلکی از «تولی اول از کندک اول لوای دوم قول اردوی ۲۱۷ عمری» در فیض آباد مرکز ولایت بدخشان فراغت حاصل نمودند.

آقای احمدی اضافه می کند که از  این سربازان در راستای تقویت امنیت و خنثی سازی هرنوع حملات احتمالی دشمن کار گرفته می شود.

او گفت: «این سربازان تازه فارغ شده به قطعات محاربوی (جنگی) جذب می گردند و از امروز به بعد کار و فعالیت خویش را در این  ولایت آغاز خواهند کرد.»

این سربازان سند فراغت خود را طی یک برنامه ویژه در مرکز لوای دوم پیاده دریافت کردند.

قاری عبدالرحمن قوماندان لوای دوم پیاده قول اردوی ۲۱۷ عمری طالبان طی این مراسم از فداکاری های سربازان امارت اسلامی طالبان در بدخشان اظهار قدردانی نمود و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

بعد از دومین رزمایش نظامی طالبان در بدخشان، این اولین باری است که از لوای دوم پیاده به تعداد یکصد تن از سربازان طالبان فراغت حاصل می کنند.

لازم به ذکر است که قول اردوی ۲۱۷ عمری پیش از روی کار آمدن طالبان «قول اردوی ۲۱۷ پامیر» نام داشت که در ولایت قندوز است.

ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع طالبان چندی پیش طی دستوری تصمیم به تغییر نام قول اردوهای هشتگانه کشور گرفت و نام های فارسی و پشتوی این قول اردوها را با نام هایی عربی جایگزین کرد.

بیشتر بخوانید:

وزارت دفاع طالبان نام قول اردوهای هشت گانه را تغییر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.