• انتشار: 15 ژوئن 2017
  • ساعت: 16:31
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21630
پرینت

یونیسف: ۲۰ درصد کودکان کشورهای توسعه یافته در فقر زندگی می کنند

صندوق حمایت از کودکان ملل متحد یک گزارش پرده از روی بالا بود فقر کودکان در کشورهای توسعه یافته بر می دارد. آلمان در ردیف بهترین کشورها طبقه بندی شده است، در حالی که فقر اطفال در امریکا بالاتر از حد متوسط جهانی است.

صندوق حمایت از اطفال ملل متحد (یونیسف) هشدار داده است که این گزارش اش باید همچون ندایی برای ” برخاستن از خواب” در قبال نرخ بلند فقر نسبی کودکان در کشورهای غنی باشد.

سارا کوک، مدیر مرکز تحقیقاتی یونیسف به نام “انوسنتی” گفته است که این گزارش تصریح می دارد که «درآمد بلندتر به صورت خود کار نمی تواند منجر به بهبود شرایط برای همه اطفال گردد.» کوک از همه حکومت ها تقاضا نموده است که برای امحای نابرابری در بخش رفاه اطفال دست به کار شوند.

نتایج نظر به هر کشور بسیار فرق می کند. دنمارک، آیسلند و ناروی در این تحقیق بهترین نتیجه مثبت را دریافت کرده اند و در این سه کشور از هر ۱۰ طفل یک نفر در فقر زندگی می کند. در مقایسه با آن یک سوم اطفال در اسرائیل و رومانیا در فقر نسبی به سر می برند.

در کل آن کشورهایی که به دلیل رفاه اطفال در ردیف بهترین ها قرار گرفته اند، کشورهای “نوردیک” یا اروپای شمالی، همچنین آلمان، سویس، کوریای جنوبی، سلوانیا و هالند می باشند.

کشورهای اروپای جنوبی و شرقی و همچنان کشورهای امریکای لاتین میلان به بلندترین نرخ فقر اطفال دارند.

در این گزارش هر چند از کشورهای اسیایی نامبرده نشده است، اما اگر به صورت مقایسه ای بررسی شود امکان دارد از ۱۰ کودک افغانستان تمامی شان در فقر باشند.

فقدان تغذی و تعلیم و تربیت نیز گسترده است

این گزارش یونیسف همچنان به عوامل مختلفی توجه نموده است که به رفاه طفل کمک می کنند و این شامل تعلیم و تربیت و امنیت غذایی می باشد.

به طور اوسط، یک هشتم اطفال در کشورهای توسعه یافته با سؤ تغذی مواجه اند. با اینهم در ایالات متحد امریکا و بریتانیای کبیر نرخ آن بلندتر بوده و در هر پنج طفل یکی به آن مبتلا می باشند. این در حالیست که در مکسیکو و ترکیه این نسبت یک در سه می باشد.

یونیسف همچنان هشدار داده است که حتا کشورهایی که سیستم تعلیم و تربیت خوب دارند، در معرض خطر استند. به طور مثال در فنلند و جاپان، دو کشوری که به طور گسترده ای فکر می شود بهترین سیستم آموزشی را دارند، یک پنجم ۱۵ ساله ها حداقل مهارت های خواندن و نوشتن را ندارند.

با اینهم این گزارش شماری از گرایش های مثبت را نیز دریافته است که شامل پائین آمدن باردار شدن نزد نوجوانان و نشئه بودن جوانان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.