اجتماعی

یونیسف: اتحادیه اروپا ۴۰ میلیون یورو برای حمایت از کودکان افغانستان اختصاص داد

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یا «یونیسف» می گوید که اتحادیه اروپا دو بسته کمکی به ارزش مجموعی ۴۰ میلیون یورو برای حمایت از کودکان افغانستان اختصاص داده است.

براساس بیانیه یونیسف که امروز (یکشنبه ۱۲ سرطان) منتشر شده، اتحادیه اروپا ۲۵ میلیون یورو برای واکسیناسیون پولیو و ۱۵ میلیون یوروی دیگر برای حمایت از کودکان افغانستان اختصاص داده است.

این مبلغ قرار است به طور مشترک در دسترش سازمان جهانی صحت و یونیسف برای حمایت از کودکان افغانستان قرار بگیرد.

یونیسف در این خصوص گفته است که با بدترشدن وضعیت اقتصادی افغانستان، کودکان در سراسر کشور با خشونت و سایر تهدیدات برای امنیت خود مواجه هستند.

یونیسف افزوده بسیاری از کودکان و جوانان احساس می کنند که مجبور به کار هستند و برخی از آن‌ها سفر خطرناک خارج از افغانستان را انتخاب می‌کنند.

این نهاد می گوید در سال گذشته ۸۸ درصد از خانوارها حداقل یک فرزند داشتند که در شرایط سخت بیرون از خانه کار می کرد.

وانت برانت، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان سفر کودکان را خطرناک خوانده و گفته است که کودکان مهاجر در معرض خطر خشونت، استثمار و سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

وی افزود: «به همین دلیل اتحادیه اروپا ۱۵ میلیون یوروی دیگر به یونیسف کمک می‌کند تا به شناسایی پسران و دخترانی که به کمک نیاز دارند و یا کودکانی که در معرض خطر مهاجرت یا عودت کننده به افغانستان هستند، کمک کند.»

همچنین اتحادیه اروپا ۲۵ میلیون یورو را به سازمان جهانی صحت اختصاص می دهد تا از کمپاین های واکسیناسیون پولیو در افغانستان بخصوص در نقاط مرزی که ممکن است کودکان تردد داشته باشند حمایت نماید.

محمد ایوبا نماینده یونیسف در افغانستان در این باره می گوید که این بودجه به یونیسف و سازمان جهانی صحت کمک می کند تا تلاش ها برای تطبیق واکسیناسیون پولیو را تقویت کنند و اطمینان حاصل کنند که همه کودکان در سراسر افغانستان و کسانی که از نقاط مرزی عبور می کنند، واکسن پولیو دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا