بین الملل

یونان: کشتی باری حامل ۴۰۰ پناهجوی عمدتا افغان در یک بندر امن پهلو گرفت

یک مقام گارد ساحلی یونان می گوید یک کشتی باری کوچک ترکیه حامل ۴۰۰ پناهجوی عمدتا افغان روز گذشته شنبه (۸ عقرب) توسط یک یدک کش به سوی بندر «کس» یونان یا به زبان ترکی جزیره «استانکوی» در نزدیکی سواحل ترکیه هدایت شده است.

وی به آسوشیتدپرس گفته که نمی تواند محل دقیق پهلو گرفتن این کشتی باری را آشکار سازد و همچنین اطلاع ندارد که مقام های یونانی چه تصمیمی برای این کشتی و مسافرانش خواهند گرفت.

این مقام یونان علاوه کرد که یک کشتی نیروهای گارد ساحلی یونان روز جمعه (۷ عقرب) گزارشی دریافت کرد که یک کشتی با پرچم ترکیه حامل پناهجویان در دریای اژه قرار دارد و نیاز به کمک دارد.  

گفته می شود که این کشتی به سمت ایتالیا در حرکت بوده است و یونان از ترکیه درخواست رسمی کرده که این کشتی را به سمت سواحل خود باز گرداند.

لازم به ذکر است که کشورهای اروپایی با توجه به تحولات سیاسی اخیر در افغانستان نگران از سیل دوباره مهاجران به سوی مرزهای این اتحادیه است؛ رویدادی که در سال ۲۰۱۵ و به دنبال تحولات سیاسی در سوریه اتفاق افتاد.

اتحادیه اروپا با ترکیه معاهده ای دارد مبنی بر اینکه تا زمانی که به پناهجویی، پناهندگی مشخصی اعطا نشده است، از ورود آنها به خاک اروپا از مبدا ترکیه جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا