• انتشار: 29 جولای 2020
  • ساعت: 11:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46342
پرینت

یوناما از آتش بس سه روز به مناسب عید قربان در افغانستان استقبال کرد

نمایندهگی اتحادیه اروپا در افغانستان نیز با نشر توییتی از اعلام آتش‌بس سه‌روزه در افغانستان استقبال کرد و گفت دو طرف باید این سمبول معنی‌دار را به یک فرصت تاریخی تبدیل کنند.

هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز از اعلام آتش‌بس سه‌روزه بین دولت افغانستان و گروه طالبان در روزهای عید استقبال کرده و گفته است که این سازمان امیدوار است که با رهایی زندانیان و کاهش خشونت‌ها، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز شود.

نمایندهگی اتحادیه اروپا در افغانستان نیز با نشر توییتی از اعلام آتش‌بس سه‌روزه در افغانستان استقبال کرد و گفت دو طرف باید این سمبول معنی‌دار را به یک فرصت تاریخی تبدیل کنند. اتحادیه اروپا آتش‌بس سه‌روزه عید را فرصتی برای کاهش خشونت‌ها و مذاکرات صلح عنوان کرده است.

شام روز گذشته گروه طالبان اعلام کردند که رهبری این گروه از جنگ‌جویانش خواسته در ایام عید هیچ‌گونه عملیاتی را راه‌اندازی نکنند.

اعلامیه طالبان تصریح کرد هیچ جنگ‌جوی این گروه در جریان آتش‌بس اجازه‌ سفر به مناطق تحت حاکمیت نیروهای دولتی را ندارند. رهبری طالبان از جنگ‌جویانش خواست به نیروهای دولتی نیز اجازه سفر به مناطق تحت تصرف‌شان را ندهند.

ساعاتی پس از اعلام آتش‌بس از سوی طالبان، صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری در رشته توییتی نگاشت که دولت افغانستان اعلام آتش‌بس از سوی طالبان را یک گام مهم می‌داند، اما مردم افغانستان خواستار آتش‌بس دایمی میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان اند.

آقای صدیقی افزود رئیس‌جمهور غنی به تمام نیروهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا آتش‌بس سه‌روزه را رعایت کنند.

ارگ ریاست جمهوری تصریح کرد تا زمانی که آتش‌بس از سوی طالبان نقض نشود، هیچ‌گونه عملیاتی را در برابر این گروه انجام ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.