• انتشار: 3 سپتامبر 2020
  • ساعت: 10:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 48059
پرینت
توسط یک محکمه فدرال در امریکا

یوسف نورستانی به سه سال حبس محکوم شد

در اعلامیۀ دفتر سرمفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان آمده است آقای نورستانی در ۱۱ دسمبر سال ۲۰۱۹ اعتراف کرده بود مبلغ ۱۰۰ هزار دالر پول عامه را در حالی دریافت کرده که از امتیازات حکومتی نیز برخوردار بوده و سفرهایش به خارج از امریکا را پنهان کرده است.

جان سوپکو سرمفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان دیروز (دوم سپتمبر) اعلان کرد احمد یوسف نورستانی سیاستمدار شناخته شدۀ افغان روز دوشنبه در یک محکمه فدرالی امریکا به سه سال حبس تعلیقی و شش ماه حبس در خانه محکوم شد.

در اعلامیۀ دفتر سرمفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان آمده است آقای نورستانی در ۱۱ دسمبر سال ۲۰۱۹ اعتراف کرده بود مبلغ ۱۰۰ هزار دالر پول عامه را در حالی دریافت کرده که از امتیازات حکومتی نیز برخوردار بوده و سفرهایش به خارج از امریکا را پنهان کرده است. نورستانی با اختیار کردن اقامت در امریکا بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ این مبلغ را دزدی کرده‌است.

آقای سوپکو می‌گوید، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نورستانی را در ماه سپتمبر سال ۲۰۱۸ به عنوان عضو مشرانو جرگه معرفی کرد و آقای نورستانی در حالی که چوکی‌های بزرگ دولتی مشرانو جرگه و ریاست کمیسون مستقل انتخابات افغانستان را به عهده داشت، در امریکا هم سند اقامت گرفته و از امتیازات مالی آن استفاده می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.