• انتشار: 23 دسامبر 2020
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52371
پرینت

یوسف رشید، رئیس اجرایی موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ترور شد

بر اساس معلومات سخنگوی پولیس کابل در سوء قصدی که صبح امروز در مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل رخ داد، یوسف رشید، رئیس اجرایی موسسه انتخابات آزاد وعادلانه افغانستان «فیفا» کشته و راننده اش زخمی شد.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفت صبح امروز چهارشنبه ۳ جدی یوسف رشید و راننده اش در مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل مورد سوء قصد قرار گرفتند.

سخنگوی پولیس کابل گفت این رویداد حوالی ساعت ۸ ونیم صبح در ساحه «شاه تنی کوت» رخ داد.

به گفته فردوس فرامز در نتیجه این رویداد یوسف رشید کشته و راننده اش زخمی شد.

تا کنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویاد را به عهده نگرفته است.

در این اواخر شهر کابل تقریبا همه روزه  شاهد رویداد های تلخ و ناگوار تروریستی بوده است.

روز گذشته نیز در اثر انفجار بمب مقناطیسی یک عراده موتر نوع کرولای داکتران موظف در زندان پلچرخی، پنج تن کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

صبح روز یک شنبه موتر حامل خان محمد وردک، عضو مجلس نمایندگان در مربوطات ناحیه  پنجم شهر کابل هدف قرار گرفت که در نتیجه ده نفر کشته و ۵۲ تن دیگر زخمی شدند.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان اعلام کرد بنا بر یافته های این کمیسیون در سه رویداد جداگانه که به تاریخ اول و دوم جدی رخ داده است در ولایت های غزنی، کابل و قندهار ده غیر نظامی به شمول زنان و کودکان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

روز دوشنبه در نتیجه یک حمله تروریستی رحمت الله نیکزاد، خبرنگار در غزنی هدف قرار گرفت و کشته شد. به گفته کمیسیون حقوق بشر، در کابل نیز در انفجار ماین مقناطیسی بر موتر حامل داکتران و در قندهار بر اثر ماین جا سازی شده در جاده افراد ملکی هدف قرار گرفته اند.

کمیسیون حقوق بشر بار دیگر گفت کشتار غیر نظامیان جنایت جنگی و ضد بشری است.

این کمیسیون چنین حملاتی را نکوهش کرده و از نهادهای مسئول امنیتی و عدلی وقضایی خواستار جلوگیری از چنین حمله ها، تحقیق درباره این قضایا، پیگرد متهمان و محاکمه آنها و تامین عدالت برای بازماندگان شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.