امنیت و جرایم

یعقوب فرزند ملا عمر می گوید که پدرش در افغانستان مرده است

طالبان که از سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ بر افغانستان حکومت می کرد، پس از تایید مرگ رهبر خویش در ماه جولای سال جاری، ملا اختر منصور را به عنوان رهبری جدید معرفی کرد که با مخالفت های بسیاری از سوی دیگر سران طالبان بخصوص فرزند ملا عمر روبرو شد.

اداره امنیت ملی کشور پیش تر اعلام کرده بود که ملا محمد عمر رهبر طالبان در یک شفاخانه در شهر کراچی پاکستان در سال ۲۰۱۳ مرده است؛ همچنین شایعاتی دیگر مدعی بودند که وی به قتل رسیده است.

لازم به ذکر است که گروه طالبان نیز تایید کردند که خبر مرگ ملا عمر را برای دوسال پنهان نگاه داشته بودند تا زمانی که نیروهای خارجی از کشور بیرون بروند.

در یک نوار صوتی که روز یکشنبه از سوی ملا یعقوب فرزند ملا عمر به خبرگزاری AFP رسیده است، ملا یعقوب می گوید که پدرش در نتیجه یک بیماری طولانی مدت به نام هپاتیت c به مرگ طبیعی در افغانستان جان سپرده است.

وی در این نوار صوتی گفت “من به شما اطمینان می دهم که پدرم به مرگ طبیعی مرده است. وی توسط هیچ نهاد و یا ارگانی کشته نشده است.”    

وی افزود “زمانی که سلامتی وی به ناگاه تغییر کرد وی بسیار سریع جان سپرد. بر اساس تشخیص دکتر، وی هپاتیت c داشته است. “

وی همچنین گفت که پدرش هیچ جانشینی برای خود نگرفت.

گفتنی است که زمانی که ملا اختر منصور به عنوان رهبر جدید طالبان معرفی شد از سوی برخی سران طالبان با مخالفت مواجه شد، بخصوص که اکثر سران طالبان ملا اختر منصور را دست نشانده پاکستانی ها میدانند.

ملا یعقوب فرزند ملا عمر می گوید که در خصوص رهبری جدید با تصمیم شورای علمای طالبان موافق است و هر تصمیمی که آنان بگیرند قبول خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا