• انتشار: 27 مارس 2021
  • ساعت: 16:30
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 55826
پرینت

یاسین ضیا: علی پور دزد است و به زودی او را دستگیر می کنیم

آقای ضیا روز شنبه (۷ حمل)، در یک نشست خبری گفت: «عملیاتی که در بهسود راه‌اندازی شده، بر ضد مردم نه؛ بلکه بر ضد یک دزد و رهزنی است که چرخ‌بال ارتش را زده است. علی‌پور فعلا در ساحه نیست و ناپدید شده اما بلاخره پیدایش می‌کنیم.»

محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع، می‌گوید عبدالغنی علی‌پور، دزد و رهزن است و نیروهای امنیتی به زودی او را بازداشت خواهند کرد.

آقای ضیا که روز شنبه (۷ حمل)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت: «عملیاتی که در بهسود راه‌اندازی شده، بر ضد مردم نه؛ بلکه بر ضد یک دزد و رهزنی است که چرخ‌بال ارتش را زده است. علی‌پور فعلا در ساحه نیست و ناپدید شده و بلاخره پیدایش می‌کنیم.»

به گفته‌ی او، نیروهای دفاعی و امنیتی عملیاتی را در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک راه‌اندازی کرده‌اند تا هم عبدالغنی علی‌پور را بازداشت کنند و هم مشکلاتی را که جنگ‌جویان طالب برای مردم به باور آورده‌اند، برطرف کنند.

آقای ضیا، با اشاره به خساراتی که در جریان عملیات نظامی به باشندگان محل وارد شده، گفت که یک تیم به ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک رفته تا مکان‌هایی را که در جریان درگیری تخریب شده، بازسازی کند.

او افزود که در حال حاضر، نیروهای دفاعی و امنیتی به باشندگان محل مواد غذایی توزیع می‌کنند.

یک چرخ‌بال ارتش، چندی پیش در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک سقوط کرد و در نتیجه‌ی آن، ۹ نفر به شمول چهار عمله‌ی پرواز و پنج سرباز دولتی کشته شدند.

وزارت دفاع، افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور را به سقوط این چرخ‌بال نظامی متهم کرده؛ اما این اتهام از سوی آقای علی‌پور رد شده است.

با آن‌هم، به دنبال سقوط چرخ‌بال ارتش، نیروهای دولتی بر مواضع افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور حمله کردند. باشندگان ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک می‌گویند که از چند شب به این طرف، نیروهای امنیتی خانه‌های مردم را تلاشی می‌کنند.

با این همه، یک هفته پیش، شماری از اعضای مجلس نمایندگان در پیوند به رویدادهای اخیر در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک، نشست خبری برگزار کردند و از حکومت خواستند که هرچه زودتر عملیات نظامی را در این ولسوالی متوقف کرده و از طریق گفت‌وگو مشکلات پیش‌آمده را حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.