• انتشار: 6 مارس 2018
  • ساعت: 20:15
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26788
پرینت

یازده تن طی یک هفته گذشته در پیوند به قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی هفت روز گذشته دست کم یازده تن را در پیوند به موارد مختلف قاچاق مواد مخدر از چندین ولایت کشور دستگیر کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای نوشته است که پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی هفت روز گذشته از ولایات کابل، ننگرهار، هرات و پروان یازده تن را در پیوند به موارد مختلف قاچاق مواد مخدر دستگیر کرده اند.

از این میان، ۶ تن در پیوند به ۵ قضیه جداگانه که به طور مجموع قصد انتقال ۱۴۲۸ کیلوگرم هیروئین را از میدان هوایی کابل به کشور هندوستان داشتند، وجود دارد.

خبرنامه مرکز موصوف می افزاید که پولیس از نزد افراد دستگیر شده بطور مجموع بیش از ۱۶ کیلوگرم هیرویین، ۱۲ کیلوگرم تریاک، ۵۵۸ کیلوگرم چرس، مبلغ ۴۲۰۰ دالرامریکایی، ۱۲ سیت تلفون همراه و ۵ عراده وسایط نقلیه مختلف النوع را کشف و ضبط کرده است.

در همین حال طی میعاد یاد شده از جانب محکمه ابتدائیه مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۹ تن از ۵ الی ۱۶ سال حبس محکوم به مجازات شده اند و همچنین در این مدت محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۲ تن را به حبس مختلف تنفیذی محکوم به مجازات نموده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر علاوه می کند که در جریان ماه دلو سال۱۳۹۶جمعا ۵۷ قضیه در ارتباط به ۵۹ تن به شمول ۲ تن خانم و یک تعبه کشور ایران مظنون به جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف کشور بازداشت و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر مواصلت ورزیده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.