• انتشار: 27 می 2020
  • ساعت: 14:50
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44628
پرینت

یازدهمین دوره مجلس ایران آغاز به کار کرد

آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در پیام تبریکی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم این کشور، اولویت کار آنها را «اقتصاد و فرهنگ» خواند.

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران روز چهارشنبه، ۷ خرداد رسما کار خود را آغاز کرد.

در مراسم گشایش دوره یازدهم مجلس، شماری از مسئولان عالی‌رتبه ایراان از جمله رؤسای سه قوه و نیز محمد محمدی گلپایگانی، نماینده آیت الله امنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، حضور داشتند.

در بیانیه آغاز به کار مجلس یازدهم ایران از زبان نمایندگان آمده است: «ما دنبال حاشیه‌سازی نیستیم و به حاشیه‌سازان متذکر می شویم تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند.»

آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در پیام تبریکی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم این کشور، اولویت کار آنها را «اقتصاد و فرهنگ» خواند.

در پیام رهبر ایران که نماینده او آن را در مجلس قرائت کرد، آمده است: «در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ی پیشرفت و عدالت، نمره‌ی مطلوبی درباب عدالت به ‌دست نیاورده‌ایم.»

آقای خامنه‌ای «اقتصاد مقاومتی» را در این زمینه به عنوان «راهنمای معتبر» معرفی کرد.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز در در آیین گشایش یازدهمین دوره مجلس گفت: «استقلال قوا در قانون اساسی به معنای تنازع قوا و برابر یکدیگر ایستادن نیست. می‌توانیم با حفظ استقلال قوا با تعامل به هدف اصلی برسیم».

رئیس جمهوری ایران با شرح جزئیاتی از عملکرد اقتصادی دولت خود افزود: «ما دنبال این هستیم که رابطه دولت و مجلس به گونه‌ای باشد که بتوانیم در این سال بسیار سخت و مشکل که هم با تحریم و تحریک دشمن و هم با ویروس خطرناک کرونا مواجه هستیم در این شرایط کشور را اداره کنیم.»

قرار است نمایندگان مجلس ایران در نشست بعدی خود که روز ۱۱ خرداد برگزار می‌شود رئیس و دیگر اعضای هیئت رئیسه مجلس را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.