• انتشار: 29 سپتامبر 2020
  • ساعت: 16:06
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 49122
پرینت

گورباچف: رئیس جمهور آینده امریکا باید با پوتین دیدار کند

میخائیل گورباچف، نخستین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق در مصاحبه با Times اظهار داشت برنده انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، هر کس که باشد، باید فوراً با “ولادیمیر پوتین” رهبر روسیه دیدار کند.

نخستین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق ابراز نگرانی کرد: آنچه اکنون در حال اتفاق افتادن است، احیا کننده نظریه آمادگی برای یک جنگ جهانی جدید است.

میخائیل گورباچف، نخستین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق در مصاحبه با Times اظهار داشت برنده انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، هر کس که باشد، باید فوراً با “ولادیمیر پوتین” رهبر روسیه دیدار کند.

رهبر شوروی سابق  با ابراز نگرانی ازاینکه رقابت تسلیحاتی هسته ای می تواند از کنترل خارج شود به رهبر آینده آمریکا توصیه نموده که مذاکرات با رئیس جمهور روسیه برای یافتن راه خروج از سردی کنونی روابط، آغاز شود.

به گفته وی، در حال حاضر وضعیت بسیار نگران کننده‌ای در جهان ایجاد شده و خطر یک مسابقه تسلیحاتی جدید بسیار زیاد است.

گورباچف افزود: «اوضاع بسیار نگران کننده است. نتیجه انتخابات در آمریکا هر چه باشد، ما باید گفت‌وگوهای دوجانبه را از سر بگیریم تا از وضعیت منجمد کنونی خارج شویم. ما به انگیزه‌ای جدی از روسای جمهوری هر دو کشور نیاز داریم.»

گورباچف ​​ با اشاره به دیدار خود با “رونالد ریگان” در سال ۱۹۸۶ که در نتیجه آن پیمان مربوط به نابودی موشک‌های دارای برد متوسط و کوتاه‌تر (که آمریکا در سال ۲۰۱۹ از آن خارج شد)، منعقد گردید، ابراز اطمینان کرد که مقامات مسکو و واشنگتن باید بار دیگر چنین دیدار تاریخی را تکرار کنند.

این سیاستمدار با تجربه با اشاره به اینکه در دهه ۸۰ روابط روسیه و آمریکا از حال حاضر هم بدتر بود، ولی به لطف اعتماد و تفاهم، یافتن راهی برای خروج از آن وضعیت امکان پذیر شد، نسبت به امکان آغاز یک مسابقه تسلیحات هسته‌ای بین روسیه و آمریکا، به  توجه به برنامه‌های ایالات متحده برای تولید سلاح‌های هسته‌ای جدیدی که آستانه استفاده از آنها را کاهش می‌دهد، هشدار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.