• انتشار: 1 جولای 2016
  • ساعت: 13:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10446
پرینت
حزب مشارکت ملی افغانستان:

“گلبدین حکمتیار نباید به دستورات آی اس آی پاکستان عمل کند”

نجیب الله کابلی رهبر حزب مشارکت ملی افغانستان از گلبدین حکمتیار رهبر شورشیان حزب اسلامی افغانستان خواست تا به دستورالعمل های سازمان استخباراتی پاکستان آی اس آی که همواره متهم به حمایت از گروه های شورشی در افغانستان بوده است عمل نکند.

نجیب الله کابلی امروز در جریان یک نشست خبری در کابل خطاب به گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان از وی خواست تا به درخواست های مردم افغانستان پاسخ بدهد و به کشور خودش بازگشته و به پروسه صلح بپیوندد.

آقای کابلی گفت “پیام ما به گلبدین حکمتیار این است که اگر فرزند واقعی افغانستان است و افغانستان را دوست دارد از گوش کردن به دستورات سازمان استخباراتی پاکستان آی اس آی خود داری کند.”

وی علاوه کرد که اگر آقای حکمتیار از خشونت دست برندارد و به پروسه صلح نپیوندد ثابت خواهد کرد که برای سازمان آی اس آی کار می کند.

این گفته ها در حالی از سوی نجیب الله کابلی مطرح می شود که گلبدین حکمتیار در گفتگو با مجله ای گفته بود که صحبت ها با دولت افغانستان در خصوص پروسه صلح به بن بست خورده است.

چندی پیش خامه پرس به نقل از حکمتیار نوشت که وی معتقد است دولت افغانستان باید منحل شود زیرا بسیاری از مردم این دولت را قبول ندارند.

پیش تر نیز یک مقام ارشد حزب اسلامی گلبدین حکمتیار گفته بود که آقای حکمتیار برای معامله صلح درخواست های جدیدی را مطرح کرده است که شامل لغو تمامی معاهده های موجود میان افغانستان و آمریکا و جدول زمانبندی برای خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان می شد.

لازم به ذکر است که گلبدین حکمتیار هم اکنون به عنوان یک تروریست بین المللی توسط آمریکا شناخته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.