• انتشار: 29 آوریل 2017
  • ساعت: 09:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20432
پرینت

گلبدین حکمتیار امروز در لغمان مقابل رسانه ها ظاهر می شود

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی امروز شنبه در ولایت لغمان مقابل رسانه ها ظاهر می شود و سخنرانی می کند.

آقای حکمتیار حدود هفت ماه پیش دست از خشونت و جنگ برداشت و به روند صلح پیوست. او حالا در ولایت لغمان بسر می‌برد و قرار است به زودی وارد کابل شود.

دفتر رسانه‌های ولایت لغمان اعلام کرده است که گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی به این ولایت آمده و در آنجا با مقامات محلی و شماری از اعضای ارشد حزبش دیدار کرده است.

در خبرنامه منتشر شده از سوی دفتر عبدالجبار نعیمی، والی لغمان آمده است که آقای حکمتیار دو روز پیش، چهارشنبه ۶ ثور به این ولایت رسید و با والی لغمان دیدار کرد.

گزارش شده که آقای حکمتیار با اکرم خپلواک، رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و مشاور رئیس جمهوری افغانستان نیز دیدار کرده است.

تصاویر و ویدئوهای متعددی در شبکه‌های اجتماعی افغانستان همرسانی شده که آقای حکمتیار را در حال دیدار با اعضای حزب اسلامی، مقامات دولتی افغانستان و حامیانش در لغمان نشان می‌دهد.

شماری از فعالان مدنی و کاربران شبکه‌های اجتماعی از نصب این پوسترها انتقاد کرده‌اند و آن را “بی‌احترامی به قربانیان جنگ‌های داخلی دهه نود میلادی” افغانستان خوانده‌اند.

براساس گزارش‌ها قرار است آقای حکمتیار تا چند روز دیگر پس از ۲۰ سال وارد کابل شود.

همزمان با این رویداد قرار است امروز حدود هفتاد زندانی حزب اسلامی افغانستان از زندان پلچرخی کابل آزاد شوند. این زندانیان قرار بود روز گذشته جمعه آزاد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.