• انتشار: ۲۷ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۲۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58200
پرینت

گفت و گوی تلفنی اتمر با همتای فلسطینی اش/تجاوز اسرائیل پذیرفتنی نیست

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای فلسطینی خود گفتگو کرد تا حمایت همه جانبه کابل را از فلسطین در پی تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی اظهار دارد.

وزارت خارجه افغانستان طی بیانیه‌ای گفت: محمد حنیف اتمر به ریاض المالکی گفت افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی و صلح‌دوست، حملات اسرائیل را ناپذیرفتنی تلقی می‌کنند و خواستار پایان فوری خشونت هستند.

وی گفت افغانستان تشدید حملات و تعدی به مردم فلسطین در ماه مبارک رمضان و عید فطر را محکوم می‌کند.

طبق این بیانیه، اتمر از جانب رئیس جمهور غنی و مردم اففانستان، بابت شهادت ده‌ها غیرنظامی فلسطینی از جمله زنان و کودکان به دولت و مردم فلسطین، صمیمانه تسلیت گفت و ضمن ابراز همدردی، برای مجروحان برای آنان آرزوی بهبودی کرد.

وی همچنین ضمن اعلام همبستگی با مردم فلسطین، تاکید کرد که افغانستان از حق مشروع مردم فلسطین برای تشکیل کشور مستقل در محدوده قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل حمایت می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه افغانستان آمده است، این کشور به حق مشروع فلسطینی‌ها برای داشتن کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷، پایبند می‌ماند و از این حق حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه افغانستان همچنین خواستار توقف فوری حملات اسرائیل شد.

وزیر امور خارجه فلسطین هم از همدردی دولت افغانستان تشکر کرد و از کشورهای اسلامی و کشورهای صلح‌دوست جهان خواست از حقوق مشروع مردم فلسطین پشتیبانی کنند.

اتمر همچنین از المالکی خواست در زمانی مناسب به افغانستان سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.