• انتشار: 2 ژانویه 2020
  • ساعت: 14:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40449
پرینت

گفت و گوهای صلح امریکا با طالبان دو روز دیگر در قطر از سر گرفته می شود

پیش از این زلمی خلیل‌زاد، نمایند‌ه‌ی ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان، از طالبان خواسته بود که پیش از امضای هرگونه توافق باید یک آتش‌بس ده روزه اعلام کنند.

منابعی که نخواست نامی از آنها گرفته شود گفتند گفتگوهای صلح میان امریکا و نمایندگان طالبان در قطر، تا دو روز دیگر آغاز خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، این همه در حالی صورت می‌گیرد که شماری از عالمان دین، برای گفتگو با فرمانده‌هان نظامی طالبان به قندهار سفر کرده و قرار است به ولسوالی اسپین‌بولدک این ولایت بروند و با آنها دیدار کنند.

بربنیاد گزارش‌ها، پیش از این زلمی خلیل‌زاد، نمایند‌ه‌ی ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان، از طالبان خواسته بود که پیش از امضای هرگونه توافق باید یک آتش‌بس ده روزه اعلام کنند.

گفتگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان نزدیک به یک ماه پیش بخاطر انفجار یک موتر بمب در نزدیک پایگاه نظامی بگرام که در آن دو غیرنظامی کشته شدند و بیش از ۷۰ تن دیگر زخم برداشتند، وقفه داده شد.

آقای خلیل‌زاد دلیل این توقف موقت را فرصت کوتاهی به طالبان خوانده بود تا نماینده‌ها‌ی این گروه در مورد آتش‌بس و گفتگوهای بین‌الافغانی با رهبری شان مشورت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.