• انتشار: 20 سپتامبر 2015
  • ساعت: 09:53
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2777
پرینت

گفتگوها میان ملا منصور اختر و دیگر فرماندهان طالبان بی نتیجه ماند

شکست گفتگوها میان ملا اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان و دیگر فرماندهان ارشد طالبان که مخالف با انتصاب وی به عنوان رهبری جدید طالبان هستند نشان می دهد که اختلافات میان طالبان همچنان پابرجا است.

این در حالیست که هفته گذشته ملا یعقوب فرزند ارشد و ملا عبدالمنان برادر ملا عمر رهبر پیشین طالبان با ملا اختر منصور بیعت کرده و حمایت خود را از رهبری جدید اعلام کردند.

به باور آگاهان، اختلافات میان فرماندهان طالبان باعث ایجاد چند دستگی میان آنها شده و مذاکرات صلح نو پا را می تواند از مسیر خارج کند، و حتی می تواند فضا را برای نفوذ بیشتر داعش بیشتر کند.

ملا عبدالمنان نیازی که خود را سخنگوی دسته مخالف ملا منصور می نامد گفت که مذاکرت میان ملا منصور و دیگر فرماندهان ارشد طالبان بی نتیجه ماند.

وی گفت “ما بیش از دو ماه منتظر بودم و انتظار داشتیم ملا منصور شرایط را درک کرده و از موضع خود کناره گیری کند تا شورای عالی طالبان رهبری جدید را انتخاب کنند، اما وی این کار را نکرد.”

نیازی علاوه کرد “از این پس فرماندهان مخالف، حملات خود را بر دولت افغانستان با متحدین خارجی آن متمرکز خواهد کرد. همچنین هر شخصی که تحت رهبری ملا منصور فعالیت کند دیگر مجاهد نیست.”

ملا عبدالمنان نیازی گفت “ما از این پس آشکارا مخالفت خود را اعلام می کنیم.”

این درحالیست که طالبان هفته گذشته اعلام کردند که اختلافات میان طالبان رفع شده است و همه فرماندهان طالبان با رهبری جدید طالبان ملا اختر منصور بیعت کرده اند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.