• انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۰۹:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 7100
پرینت
پاکستان:

“گفتگوهای مستقیم با طالبان آخر ماه جاری برگزار می شود”

عزیز احمد چودری معاون وزارت خارجه پاکستان که عضوی از نشست چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان نیز است می گوید که گفتگوهای مستقیم با شورشیان طالبان به زودی برگزار می گردد.

آقای چودری در مجلس سنای این کشور گفت که تلاش هایی در حال حاضر در جریان می باشد تا تمامی گروه های مختلف طالبان را متحد کرده تا گفتگوهای مستقیم صلح تا آخر این ماه برگزار شود.

معاون وزیر خارجه پاکستان در پاسخ به پرسشی که گفته شد اگر برخی گروه های مختلف طالبان به مذاکرات صلح نپیوندند چه اقدامی صورت خواهد گرفت، گفت اعضای گروه همکاری های چهارجانبه تصمیم گرفته اند تا برای موفقیت پروسه صلح شانس بیشتری به مخالفان مسلح بدهند.

حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزیر خارجه کشور پیش تر گفته بود که ملت افغانستان طی دو ماه آینده باید تغییری محسوس در روند مذاکرات صلح را شاهد باشند.

قابل ذکر است که گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان پس از سفر جنرال راحیل شریف رئیس ستاد ارتش پاکستان به کابل راه اندازی شد.

در این سفر، جنرال راحیل شریف به مقامات کشور گفت اسلام آباد برای مبارزه با گروه هایی که تمایل به صلح ندارند با کابل همکاری می کند.

همچنین در حاشیه کنفرانس قلب آسیا که در پاکستان برگزار شد، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور با محمد نواز شریف نخست وزیری پاکستان به توافق رسیدند تا تلاش های خود را برای از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با گروه طالبان آغاز کنند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.