• انتشار: 5 سپتامبر 2019
  • ساعت: 16:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37440
پرینت
عبدالله عبدالله به حمله امروز کابل واکنش نشان داد

گفتار و رفتار طالبان با هم فرق دارد

این حملات نشان می‌دهد که مخالفان مسلح اراده‌یی برای پایان جنگ و قطع خونریزی و اعمال هراس‌افگنانه ندارند. میان گفتار و عمل طالبان فاصلۀ زیادی وجود دارد.

 ریاست اجرایی با نشر اعلامیه ای به حمله انتحاری امروز پنج‌شنبه(۱۴ سنبله) در کابل واکنش نشان داد و گفت طالبان با افزایش حملات کور تروریستی در کابل، به دنبال امتیازگیری در مذاکرات صلح هستند.

اعلامیه افزود آنها (طالبان) با کشتار مردمان بی‌گناه و خلق وحشت و دهشت، نه تنها امتیازی (در روند صلح) به دست نخواهند آورد، بلکه بیش‌تر از پیش در میان مردم منفور خواهند گشت.

در اعلامیه آمده، این حملات نشان می‌دهد که مخالفان مسلح اراده‌یی برای پایان جنگ و قطع خونریزی و اعمال هراس‌افگنانه ندارند. میان گفتار و عمل طالبان فاصلۀ زیادی وجود دارد.

این در حالی است که یک حمله کننده انتحاری صبح امروز موتر مملو از مواد انفجاری‌اش را در منطقه شش درک از مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل منفجر کرد.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید در این حمله انتحاری ۱۰ تن کشته و ۴۲ تن دیگر زخمی شده است.
آقای رحیمی گفت اکثر قربانیان این رویداد افراد ملکی هستند.

به گفته او، ۱۲ موتری مربوط به افراد ملکی نیز در این رویداد از بین رفته است.

همچنین، طالبان مسلح ضمن پذیرفتن مسوولیت این حمله، گفته که در این رویداد ۱۲ فرد خارجی و ۸ مامور امنیت ملی کشته شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی خود خوانده طالبان گفت این حمله زمانی صورت گرفت که کاروان نیروهای خارجی از مقابل ریاست ۴۰ امنیت ملی عبور می کردند.

این در حالی است که دو روز پیش نیز یک حمله کننده انتحاری در منطقه قابل بای از مربوطات حوزه نهم با استفاده از یک تراکتور پر از مواد انفجاری مهمان خانه خارجی “گرین ویلیج” را مورد حمله قرار داد.

در آن حمله نیز بیشترین تلفات و خسارات متوجه افراد ملکی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.