• انتشار: 11 آگوست 2016
  • ساعت: 19:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12200
پرینت

گروگانان سقوط هلی کوپتر پاکستانی در افغانستان، آزاد شدند

رسانه های پاکستانی گزارش دادند که شش تن از سرنشینان هلی کوپتر این کشور که پس از سقوط توسط شورشیان به گروگان گرفته شده بودند، امروز پنجشنبه آزاد شدند.

لازم به ذکر است که هفته پیش یک هلی کوپتر نوع (MI-17) متلعق به ایالت پنجاب پاکستان در ولسوالی آزره ولایت لوگر مجبور به نشست اضطراری شد، که پس از این نشست اما توسط شورشیان طالبان محلی به گروگان گرفته شدند.

گزارش های اولیه، تعداد سرنشینان این هلی کوپتر را شش انجینر پاکستانی و یک خلبان روسی اعلام می کردند. اما رسانه های پاکستانی امروز گزارش دادند که تمام سرنشینان این هلی کوپتر شش تن بودند.

گزارش های متناقضی از این هلی کوپتر وجود داشت؛ در ابتدا انتقاداتی از پرواز یک هلی کوپتر پاکستانی بر فراز افغانستان پیدا شد. پس از آن وزارت دفاع در بیانیه ای اعلام کرد که هلی کوپتر پاکستانی جواز لازم را از ریاست مستقل هوانوردی ملکی دریافت کرده بود.

پس از آن به نقل از رسانه های پاکستانی، این هلی کوپتر از پشاور عازم ازبکستان بوده تا مسافرانش را به ازبکستان برساند، اما پس از آن گزارش های دیگری منتشر شد که این هلی کوپتر سفری عادی به روسیه داشته است.

رسانه های پاکستانی امروز اما گزارش دادند که سرنشینان این هلی کوپتر که شش تن بودند و به گروگان گرفته شده بودند، به پاکستان منتقل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.