امنیت و جرایم

گروه داعش همسایگان افغانستان به شمول ایران و روسیه را تهدید به حمله کرد

مجله «صدای خراسان» زیر مجموعه موسسه رسانه ای حامی گروه داعش موسوم به «العظیم» در گزارش تازه خود، همسایگان افغانستان به شمول ایران، چین و روسیه را تهدید به حمله کرد.

در گزارش این مجله که روز جمعه ۱۶ ثور منتشر شده، آمده است که حمله چندی پیش این گروه به خاک ازبکستان بخشی از تلاش های این گروه برای حمله به کشورهای آسیای میانه می باشد.

گرچه در آن زمان مقام های امنیتی ازبکستان این ادعا که از آنسوی مرز افغانستان به سوی این کشور راکت شلیک شده را تکذیب کردند.

این مجله در عین حال نوشته است که گروه داعش محدود به مرز و یا دولت خاصی نیست و «همانطور که جهان شاهد است زمانی که داعش مرزهای بین عراق و شام را شکست، اهداف ما در هر کجا که باشیم یکسان است.»

گزارش به نقل از گروه داعش با بیان این که «طالبان ملی گرا متوجه نیستند که زمین متعلق به خداست»، علاوه کرده است هم اکنون جنگجویان این گروه چشم به کشورهای ایران، چین، ازبکستان و دیگر کشورها دوخته اند.

قابل ذکر است که گروه داعش اخیرا حملات متعددی را سطح کشور راه اندازی کرد؛ با این وجود، مقام های طالبان می گویند که داعش حضور فیزیکی و علنی در افغانستان ندارد و تهدیدی محسوب نمی شود.

جنرال مارک الکساندر میلی رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا هفته گذشته در جریان یک نشست در سنا گفت که گروه داعش به همراه دیگر گروه ها در حال بازسازی خود در افغانستان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا