• انتشار: ۱۶ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۲:۳۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 65033
پرینت

گروه داعش مسئولیت حمله به مسجد در قندوز را به عهده گرفت

گروه تروریستی داعش در پیامی مسئولیت حمله مرگبار به مسجد جامع سیدآباد در ولایت کندوز را بر عهده گرفت.

وبسایت ایماق وابسته به گروه ترویستی داعش در بیانیه ای مسئولیت حمله مرگبار به مسجد جامع سیدآباد متعلق به اهل تشیع این ولایت را بر عهده گرفت.

در بیانیه گروه تروریستی داعش که به زبان عربی است گفته شده که مهاجم انتحاری این گروه به نام «محمد الایغوری» یک مسجد اهل تشیع متعلق به قومیت هزاره های افغانستان را در ولایت شمالی قندوز هدف قرار داد که در نتیجه آن دست کم ۳۰۰ تن جان باخته و یا زخمی شده اند.

تاکنون آمار دقیقی از تلفات این حادثه منتشر نشده است اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان و معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ می گوید که یک گروه ویژه از طالبان برای تحقیق در این باره اعزام شده اند.

براساس گزارش های متعدد در این حادثه مرگبار دست کم ۵۰ تن جان خود را از دست داده اند و بیش از یک ۱۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

گروه تروریستی داعش طی کمتر از دو ماهی که طالبان بر کابل مسلط شده اند چندین حمله تروریستی در نقاط مختلف کشور انجام داده اند.

این گروه پیش تر در بیانیه ای خطاب به طالبان آنها را کافر خوانده بود و اعلام جنگ علیه طالبان کرده بود.

این حمله در حالی امروز در ولایت شمالی قندوز بوقوع می پیوندد که تنها چند ساعت قبل از آن «آندری لودینکو» معاون وزارت خارجه روسیه در گفتگو با یکی از رسانه های روسی گفته بود شواهدی در دست دارند که نشان می دهد طالبان توانایی کنترل مناطق شمالی در افغانستان را ندارند.

بیشتر بخوانید:

روسیه: طالبان توانایی کنترل شمال افغانستان را ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.