• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۵۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 67088
پرینت

گروه داعش مسئولیت حمله به شفاخانه سردار محمد داوودخان را بر عهده گرفت

گروه داعش شاخه خراسان مسئولیت حمله شفاخانه نظامی سردار محمد داوود خان در کابل را بر عهده گرفت؛ این چهارمین حمله مرگبار این گروه از زمان روی کار آمدن طالبان است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله روز گذشته سه شنبه (۱۱ عقرب) به شفاخانه نظامی ۴۰۰ بستر «سردار محمد داوودخان» را بر عهده گرفت.

لازم به ذکر است که روز گذشته سه شنبه حوالی ساعت یک ظهر چند مهاجم مسلح انتحاری به این شفاخانه نظامی حمله کردند.

براساس گزارش ها، یکی از مهاجمین خود را مقابل دروازه ورودی شفاخانه منفجر کرده و متباقی مهاجمین به درگیری با نیروهای طالبان پرداختند.

ساکنین محلی از وقوع انفجار دوم نیز در خلال درگیری ها خبر دادند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان شب گذشته اعلام کرد که حمله عناصر داعشی خنثی شد و اما در نهایت در این حادثه ۷ تن جان خود را از دست دادند.

اما منبع دیگر از طالبان می گوید که در این حادثه دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

در حمله روز گذشته همچنین، مولوی حمد الله مخلص قوماندان قول اردوی طالبان در کابل نیز میان جان باختگان است. مولوی حمدالله مخلص از جمله فرماندهان کلیدی طالبان بود که پس از سقوط کابل، وارد ارگ ریاست جمهوری شده و عکس هایی از او در حالی که روی چوکی ریاست جمهوری نشسته منتشر گردید.

با این حمله، گروه داعش از زمان روی کار آمدن دوباره طالبان، دست کم چهار حمله مرگبار تاکنون راه اندازی کرده است.

اولین حمله این گروه در تاریخ ۴ سنبله و در روزهای اولیه سقوط دولت پیشین بود که مهاجمی انتحاری خود را مقابل یکی از دروازه های فرودگاه کابل منفجر کرد. در آن حادثه بیش از ۱۷۰ تن جان خود را از دس دادند.

حمله دوم در تاریخ ۱۶ میزان بر مسجد جامع سیدآباد ولایت قندوز مربوط اهل تشیع صورت گرفت؛ دست کم ۵۰ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی نیز از این حادثه برجای ماند. حمله سوم دقیقا یک هفته بعد از این حادثه حمله به مسجد قندوز بود که این بار مسجد جامع فاطمیه شهر قندهار و دوباره اهل تشیع مورد هدف قرار گرفت. این در حادثه دست کم ۶۲ تن جان خود را از دست داده و نزدیک به ۹۰ نفر زخمی شدند.

این حملات مرگبار در کنار دیگر حملات کوچکی است که گروه داعش تاکنون در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.