• انتشار: 12 اکتبر 2016
  • ساعت: 18:56
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14285
پرینت

گروه داعش مسئولیت حمله به زیارتگاه کارته سخی کابل را به عهده گرفت

گروه تروریستی داعش امروز (چهارشنبه) مسئولیت حمله به زیارتگاه کارته سخی در غرب کابل که به کشته و زخمی شدن ۵۰ تن انجامید را به عهده گرفت.

گروه داعش مسئولیت حمله شب گذشته به کارته سخی را در حالی امروز به عهده گرفت، که عزاداران حسینی امروز هم به مناسبت دهم محرم و عاشورای حسینی در حال عزاداری بودند، و همچنین جان باختگان شب گذشته را تدفین می کردند.

همچنین علاوه بر دو حمله شب گذشته بر زیارتگاه کارته سخی و مسجد چهاریار در کارته چهار کابل، امروز ظهر نیز، یک مسجد در ولسوالی بلخ ولایت بلخ، هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت، که گفته می شود تاکنون ۱۴ تن از عزاداران حسینی جان باخته اند و بیش از ۲۵ نفر دیگر زخمی شده اند.

تاکنون کسی مسئولیت حمله به مسجد ولسوالی بلخ را به عهده نگرفته است.

مهاجم مسلح به زیارتگاه کارته سخی کابل، گفته می شود با یونیفورم نظامی وارد جمعیت عزادار شده، و سپس به روی آنان آتش گشود.

در این رویداد، ۱۴ تن به شمول سمیه محمدی عضو شورای ولایتی ولایت دایکندی جانشان را از دست دادند، و ۳۶ تن دیگر به شمول رئیس پولیس حوزه سوم امنیتی کابل به همراه مدیر امنیتی این حوزه زخمی شدند.

گروه داعش امروز در بیانیه ای نوشت که مهاجم مسلح پس از اینکه تمام گلوله هایش را به سمت عزاداران شلیک کرده، واسکت انتحاری اش را انفجار داد.

اما پولیس می گوید که او قبل از اینکه خود را منفجر کند، توسط پولیس کشته شد.

لازم به ذکر است که عکس های پس از درگیری، نشان می دهد که بدن مهاجم سالم است و هیچ نشانه های از انفجار دیده نمی شود.

سازمان ملل در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این رویداد نوشت، که چهار زن و دو کودک نیز میان جان باختگان می باشند. دفتر سازمان ملل متحد در کابل، امار تلفات دیشب را، ۱۸ کشته و ۵۰ زخمی اعلام می کند. اما شاهدان عینی می گویند که آمار تلفات ممکن است بیشتر از این باشد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در صفحه اجتماعی اش، دست داشتن در این رویداد را رد کرد، و آن را محکوم کرد.

وی گفت “حمله به غیرنظامیان تاسف بار است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.