• انتشار: 3 نوامبر 2015
  • ساعت: 21:35
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4024
پرینت

گروه القاعده مرگ فرمانده خود برای خراسان را تائید کرد

گروه القاعده روز گذشته مرگ فرمانده خود برای خراسان (پاکستان-افغانستان) را توسط حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در وزیرستان پاکستان در اوایل سال ۲۰۱۴ تائید کرد.

یکی از فرماندهان برجسته القاعده سال گذشته مرگ وی را گزارش کرده بود، اما این گروه روز گذشته به صورت رسمی خبر مرگ وی را تائید کرد.

“سفیان المغربی” که تابعیت مراکشی دارد به عنوان فرمانده نظامی گروه القاعده در خراسان (پاکستان-افغانستان) که یکی از صدها فرمانده گمنان القاعده می باشد بصورت پنهانی زندگی و پنهانی فعالیت می کند. این فرمانده گزارش کرده بود.

خبر مرگ سفیان المغربی در ویدیویی که روز گذشته توسط این گروه منتشر شده تائید شده است.

در ویدیوی تازه منتشر شده، خبر مرگ سفیان المغربی از اولین آیتم هایی می باشد که در ویدیو پخش می شود که خود می تواند نشانگر مهم بودن سفیان المغربی برای القاعده باشد.

فرماندهان نظامی القاعده برای خراسان به صورت پنهانی فعالیت می کنند

گفتنی است که سفیان المغربی آخرین فرمانده نظامی القاعده برای خراسان می باشد که توسط حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته می شود.

وی پس از مرگ “فرمان شینواری” به عنوان فرمانده خراسان برای القاعده فعالیت می کرد.

فرمان شینواری یکی از فرماندهان القاعده بود که با گروه حرکت المجاهدین نیز فعالیت داشت و گفته می شود توسط حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در اواسط سال ۲۰۱۳ کشته شده است. در ویدیویی که توسط القاعده در ماه مه سال ۲۰۱۳ منتشر شد، این طور برداشت شد که شینواری کشته شده است.

فرمان شینواری نیز خود پس از “بدر منصور” که در سال ۲۰۱۲ توسط حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی کشته شده بود به عنوان فرمانده خراسان گروه القاعده انتخاب شد.

بدر منصور نیز از فرماندهان حرکت المجاهدین بود.

براساس گزارش آمریکایی ها، حرکت المجاهدین هم اکنون نیز کمپ های آموزش نظامی در افغانستان دارد.

گفتنی است که اطلاعات زیادی درخصوص مغربی و پیشینیانش در دست نیست، و حتی نامهای این اشخاص بعد از کشته شدنشان شنیده می شود.

همچنین به نظر می رسد گروه القاعده مشکل چندانی با جایگزین کردن این فرماندهان خود ندارد، زیرا شخصی که بلافاصله پس از مغربی فرمانده خراسان شده توانسته است دو کمپ آموزش نظامی در ولسوالی شورآبک کندهار و دیگری را در پکتیکا تاسیس کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.