- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

گروهی که اسیر را تیر باران کند منطق ندارد/مقاومت یگانه گزینه علیه طالب است

«منطق جنگی طالبان این است، اسیران جنگی را تیر باران می کنند، سربازان تسلیم شده را تیرباران می کنند، اموال و دارایی های عامه را غارت می کنند، مقاومت یگانه گزینه است.»

سید شاه حسین مرتضوی مشاور ارشد رئیس جمهور در واکنش به تیرباران ۲۲ کماندوی نخبه نیروهای امنیتی و دفاعی از سوی طالبان مقاومت در برابر این گروه را یگانه گزینه می داند.

وی ضمن بیان جملات بالا تاکید می کند طالبان منطق جنگی ندارند.  

در حالی که رهبران افغانستان از امید به مصالحه با طالبان صحبت کرده اند انتشار فیلمی در یکی از شبکه های تلویزیونی امریکا از اعدام صحرایی ۲۲ فرمانده نیروی نخبه امنیتی افغانستان توسط طالبان تردید جدی در امید به صلح در افغانستان و پایبندی طالبان به وعده هایشان ایجاد کرده است.

فیلمی ۴۵ ثانیه ای که روز سه شنبه توسط شبکه سی‌ان‌ان منتشر شده مربوط به اتفاقات روز ۱۶ ژوئن یا ۲۶ جوزای سال جاری در ولسوالی دولت آباد فاریاب است، زمانی که این ولسوالی بعد از درگیری‌های سنگین با نیروهای امنیتی افغانستان به دست طالبان می‌افتد.

در این فیلم دیده می شود که تعدادی از افسران نیروهای ویژه ارتش افغانستان بدون اسلحه خود را به نیروهای طالبان تسلیم می کنند و طالبان بی اعتنا به قواعد جنگی در میان فریاد الله اکبر در دم آنها را به رگبار می بندند؛ اقدامی که سازمان عفو بین الملل آن را جنایت جنگی خوانده است.