- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

گرامی داشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با برپایی راهپیمایی های بزرگ در تهران و دیگر شهرهای این کشور ادامه دارد

باشندگان در تهران پایتخت ایران در یک راهپیمایی بزرگ که از ساعت ۹ صبح امروز آغاز شد با سردادن شعارهای ضد امریکایی و اسرائیلی خشم و نفرت خود را از امریکا به نمایش گذاشتند.

به گزارش رسانه های ایرانی اقشار مختلف مردم و چهره های سیاسی پیشین و کنونی جمهوری اسلامی ایران در این راهپیمایی حضور یافته اند.

برخی تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی به زبان انگلیسی در دست داشتند که به مردم امریکا نسبت به سیاست های خصمانه امریکا در غرب آسیا هشدار می داد.

این پلاکاردها می گوید:«: «مردم آمریکا! ترامپ با جان فرزندان شما قمار کرد و ۱۰ هزار کشته داد … منطقه را ترک کنید تا زنده بمانید.»

تظاهرات کنندگان ایرانی در پایتخت این کشور همین طور تابوت هایی نمادین از سربازان امریکایی کشته شده را با خود حمل می کردند و عده ای هم به طور نمایشی ترامپ رئیس جمهور امریکا را به دار آویختند.

راهپیمایان در بخش هایی از شعارهای خود معامله قرن را که از سوی ترامپ برای مساله فلسطین مطرح شده را محکوم کردند.

در راهپیمایی امروز در تهران پایتخت ایران جمعی از شهروندان پاکستانی ساکن ایران نیز به چشم می خورد؛ آنان تصاویری از امام خمینی، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، و شهید سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، و  ابو مهدی المهندس، فرمانده حشد الشعبی عراق، را با خود حمل می کردند.

در حاشیه مراسم راهپیمایی امروز در تهران نمایشگاه موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند نیز از سوی سازمان صنایع دفاعی وزارت دفاع ایران نیز برگزار شده است.

عده ای دیگر از راهپیمایان پرچم ایران را در کنار پرچم جبهه مقاومت به شمول عراق، سوریه و فلسطین و حزب الله و فاطمیون قرار داده بودند و تاکید می کردند حکومت حضرت مهدی باید برپا شود.  

در بخش هایی از مسیر راهپیمایی پرچم امریکا روی سرک ها پهن شده بود راهپیمایان از روی آن عبور می کردند.

براساس تصاویر منتشر شده حضور ایرانی ها در مراسم امسال گرامیداشت پیروزی  انقلاب اسلامی این کشور شکوهمند بوده است.

گفتی است انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ هجری شمسی به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید و نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله در این کشور سرنگون شد.

کارشناسان «رهبری واحد و اتحاد مردم ایران و توکل به خدا» را از عوامل  اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران می دانند.

گرامی داشت از چهل و یکمین سالروز پیروزی  انقلاب اسلامی در حالی از سوی مردم ایران گرامی داشته می شود که چندی پیش امریکایی ها سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران را در عراق در یک حمله هوایی ترور کردند.