اجتماعیسیاست

گذرگاه تورخم بعد از ۳ روز باز شد

گذرگاه تورخم، سه روز پیش نیروهای پاکستانی می خواستند در نقطه صفر مرزی تاسیساتی را اعمار کنند که با مخالفت پولیس کشور مواجه شدند و آنان نیز گذرگاه را مسدود کردند.

با رایزنی های سفیر کشور در اسلام اباد، رییس ستاد ارتش پاکستان دستور داد که این گذر گاه بر روی مسافران و تاجران باز باشد.

به نقل از بی بی سی؛ آقای زاخیلوال گفته که در دیدار با راحیل شریف توافق شده که پس از این بروز همچو جنجال‌های مرزی نباید موجب مسدود شدن این چنین گذرگاه مهم مرزی شود.

با این حال مسوولان محلی در ولایت ننگرهار می گویند: دروازه تورخم بدون هیچ گونه معامله‌، در پی تلاش های دیپلوماتیک به روی مسافران این مسیر گشوده شده است.

این در حالیست که هزاران مسافر که بیشتر شان بیمار بودند، طی چند روز گذشته در بندر تورخم شب و روز خود را در هوتل ها و رستورانت ها سپری کردند و با تحمل مشکلات زیاد انتظار باز شدن دروازه  را می کشیدند تا خود و بیماران شان را به شفاخانه های پاکستانی برسانند، که سر انجام عصر دیروز یک بخش بزرگ از این مسافران عازم شهر پشاور شدند.

گذرگاه تورخم یکی از مهمترین مسیر تجاری در شرق کشور محسوب می شود که روزانه هزاران تن از این طریق کالاهای تجاری خود را عبور می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا