برگزیده هادیدگاه هاسیاستِتیتر یک

کوچی‌ها مانند سال‌های گذشته یک‌بار دیگر به بهسود حمله کردند/ در این حمله ۲۰ نفر کشته و زخمی شده‌اند

حسین‌علی بلیغ، یک عضو شورای ولایتی میدان‌وردک گفت جنگ‌جویان گروه طالبان که تعدادشان به حدود ۱۵۰ نفر می‌رسید حوالی ساعت ۱۱:۰۰ شب گذشته (شنبه، ۲۱ ثور) در هماهنگی با دو فرد مهم کوچی‌ها بر پاسگاه‌های نیروهای «مقاومت مردمی» در ساحه‌ی «کجاب» ولسوالی حصه‌ی دوم حمله کرده‌اند.

آقای بلیغ گفت در این حمله تعدادی از نیروهای «مقاومت مردمی» کشته و زخمی شده‌اند. او افزود که تا کنون در مورد رقم دقیق تلفات اطلاعات کافی در دست ندارد.

این عضو شورای ولایت میدان‌وردک در ادامه گفت گروه طالبان در مورد پاسگاه‌ها و ساحات بهسود معلومات دقیق ندارد و این گروه در هماهنگی با دو فرد مهم کوچی‌ها به‌نام‌های «ملا باران» و «گلاب» پلان حمله بر بهسود را سازمان‌دهی کرده است.

آقای بلیغ همچنان گفت جنگ‌جویان گروه طالبان پس از تصرف یک پاسگاه نیروهای «مقاومت مردمی»، اقدام به حفظ آن نکرده و ساحه را ترک کرده‌اند. او در عین حال گفت که در حال حاضر درگیری‌های پراگنده میان دو طرف ادامه دارد.

در همین حال، خوانی سلطانی، یک عضو دیگر شورای ولایتی میدان‌وردک می‌گوید که در این حمله دو پاسگاه‌ نیروهای مردمی از سوی طالبان سقوط داده شده است.

آقای سلطانی گفت در این حمله در حدود ده نفر کشته و در حدود ده نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

او تأکید کرد که این آمار نهایی نیست و ممکن است با تکمیل گزارش‌ها، آمار تلفات نیز تغییر کند.

از سویی هم، محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان وردک می‌گوید که تا کنون در این باره گزارشی دریافت نکرده است. آقای شریف‌زی همچنان گفت که نیروهای کشفی و امنیتی این قضیه را بررسی خواهند کرد.

گروه طالبان نیز در اعلامیه‌ای گفته است که افراد این گروه در این حمله پنج پاسگاه نیروهای مردمی را تصرف کرده‌اند.

 این گروه همچنان ادعا کرده است که در جریان درگیری ۱۳ نفر از نیروهای مردمی کشته شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا