بین الملل

کوریای شمالی، آمریکا و کوریایی جنوبی را تهدید به حمله هسته ای کرد

این عملیات تمرینی نظامی مشترک که در آن بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نظامی حضور دارند، همه ساله برگزار می شود و همیشه تنش هایی را نیز بوجود می آورد.

پیونگ یانگ پس از آغاز این عملیات تمرینی نظامی مشترک، در بیانیه ای دو کشور را تهدید به حمله هسته ای کرد.

قابل ذکر است که این نوع تهدیدها از سوی کوریای شمالی امری غیرعادی نیست، و آگاهان امور معتقدند که کوریای شمالی توانایی بارگذاری کلاهک هسته ای بر روی موشک های خود ندارد.

گفتنی است که کوریای شمالی این عملیات تمرین نظامی مشترک را بازی جنگ دو کشور آمریکا و کوریای جنوبی برای حمله به کوریای شمالی می پندارد.

سال گذشته نیز، کوریای شمالی تهدید کرد که واشنگتن را به دریایی از آتش تبدیل خواهد کرد.

در همین حال اما مقامات در وزارت دفاع کوریای جنوبی به پیونگ یانگ هشدار دادند که مواظب هر گونه رفتار شتابزده که سبب تخریب و ویرانی خود او شود باشد.

سخنگوی وزارت دفاع کوریای جنوبی گفت “اگر کوریای شمالی به هشدارهای ما بی توجهی کند و سبب تحریکاتی شود، نظامیان ما پاسخی قاطع و بدون ترحم خواهند داد.”

عملیات تمرینی نظامی مشترک میان آمریکا و کوریای جنوبی شامل ۳۰۰،۰۰۰ نظامی کوریای جنوبی و تقریبا ۱۵،۰۰۰ نظامی آمریکایی می شود.

همچنین آمریکا و کوریای جنوبی روز جمعه گفتگوهای رسمی خود را برای اعزام سیستم دفاع موشکی آمریکا در شبه جزیره کوریا آغاز کردند؛ اقدامی که به شدت از سوی کوریای شمالی، روسیه و چین مورد انتقاد قرار گرفته است.

پکن معتقد است که سیستم دفاع موشکی آمریکا موسوم به «تاد» امنیت این کشور را به خطر می اندازد و سبب تضعیف سیستم های بازدارنده هسته ای چین می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا