• انتشار: 1 اکتبر 2015
  • ساعت: 08:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3090
پرینت

کندز آزاد شد!

مقام های ارشد امنیتی کشور گفته اند که شب گذشته عملیات پس گیری شهر کندز آغاز شد و تا اکنون بیشتر شهر از کنترول طالبان مسلح پس گرفته شده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله در توییتی نوشته:‌ “نیروهای خاص امنیتی کشور کنترول شهر کندز را به دست گرفته و عملیات های تصفیوی همچنان جریان دارد. تلفات سنگین به دشمن وارد گردیده است.”

جنرال ظاهر ظاهر نیز در صفحه فیسبوک خود نگاشته: “در اثر حملات نیروهای امنیتی شجاع ما علیه خارجی های متجاوز پاکستانی و نوکران جنایت کار آن بنام طالب شهر کندز از وجود اشغال گران پاک گردید و همین حالا شهر کندز به گورستان متجاوزین و جنایت کاران تبدیل شده است و صد ها جسد از دشمن در کوچه و پس کوچه های کندز باقی مانده است. این پیروزی را به مردم رنجدیده کندز و تمام مردم شجاع افغانستان تبریک می گویم.”

وزارت دفاع نیز در صفحه فیس بوکش نوشته: “شهر کندز طی عملیات برق آسای نیروهای امنیتی بامداد امروز از وجود دشمن پاکسازی گردید.”

به گفته مقام های وزارت دفاع، حوالی ساعت ۱۰ شب، قطعات نیروهای امنیتی به حمایت قوای هوایی تعرض را به خاطر پس گیری شهر کندز آغاز نمودند، با وجودی که مقاومت دشمن شدید بود نیروهای امنیتی موفق شدند که دشمن را از شهر کندز خارج سازند، در این عملیات ۱۵۰ تن از دشمن کشته و ۹۰ تن زخمی گردیده است .

وزارت دقایقی پیش گفت، ساعت ۷ صبح قطعات وارد بالاحصارکندز گردیده، پل رحمت خان نیز به دست نیرو های اردوی ملی افتاده، عملیات همین اکنون در منطقه سه درک ادامه دارد، مقاوت دشمن به کلی از بین رفته است. آنچه قابل مکث است که در جریان تلفات ملکی وجود ندارد .

همچنان قابل یاد آوری است که حمله طالبان بر ولسوالی خواجه غار ولایت تخار توسط نیروهای اردوی ملی خنثی ساخته شده است.

این درحالی است که گزارش ها نشر شده در شبکه های اجتماعی خبر از سقوط ولسوالی خواجه غار توسط برخی از کاربران منتشر شده بود.

شهر کندز سه روز پیش به صورت غیر‌منتظره‌ای به دست طالبان سقوط کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.