• انتشار: ۹ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۳:۰۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1321
پرینت

کنترول ولسوالی نوزاد به دست نیروهای امنیتی کشور افتاد

مقامات محلی در ولایت هلمند تائید کرند که ولسوالی نوزاد از تصرف گروه طالبان خارج شده است و در اختیار نیروهای امنیتی کشور قرار دارد.

ولسوالی نوزاد در ولایت هلمند که از چند روز پیش بدین سو شاهد درگیری های زیادی میان نیروهای امنیتی و شورشیان طالب بود، دو روز پیش به تصرف گروه طالبان در آمد.

اما امروز صبح، تصرف این ولسوالی از دست طالبان خارج شده و هم اکنون در کنترول نیروهای امنیتی کشور می باشد.

مقامات محلی دو روز پیش تایید کرده بودند که این ولسوالی به تصرف گروه طالبان در آمده است.

به گفته این مقامات امنیتی، هنگام هجوم گسترده طالبان به این ولسوالی، نیروهای امنیتی کشور فقط دو پوسته امنیتی در اختیار داشتند که پس از تهاجم طالبان مجبور به عقب نشینی شدند.

طالبان هنگام تصرف این ولسوالی مدعی شدند که تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی کشور وارد کرده اند، اما مقامات امنیتی کشور این ادعا را رد می کنند و می گویند آسیبی به نیروهای امنیتی کشور نرسیده بود.

اما امروز صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه فیس بوک خود نوشت که کنترول این ولسوالی امروز (جمعه) صبح از دست طالبان خارج شده و در اختیار نیروهای امنیتی کشور قرار دارد.

به گفته وی، در عملیات بازپس گیری این ولسوالی تلفات بسیار سنگینی به شورشیان طالب وارد شده است.

آقای صدیقی در مورد آسیب های احتمالی به نیروهای امنیتی در نتیجه این عملیات چیزی نگفته است.

بر اساس گزارش های رسیده، پیش از باز پس گیری این ولسوالی، در گیری های بسیار شدیدی میان گروه طالبان و نیروهای امنیتی در جریان بود، که در نتیجه این درگیری ها بیش از ۱۰۰ شورشی طالب کشته شده اند.

ولسوالی نوزاد از جمله ولسوالی های ناآرام در کشور می باشد که در چهارده سال گذشته چندین بار میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان دست به دست شده است.

لازم به ذکر است که ولسوالی نوزاد به مدت چهار سال متواتر از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ در تصرف گروه طالبان بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.