سیاست

کنایه نبیل به غیبت متقی در عکس: جایی که قریشی است به حضور متقی نیاز نیست

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی افغانستان در واکنش به غیبت دوباره امیرخان متقی در عکس دسته جمعی وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان به کنایه گفته است جاییکه وزیر خارجه پاکستان باشد، به حضور امیرخان متقی ضرورت نیست.

آقای نبیل با باز نشر تصویری از عکس دسته جمعی وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان که توسط یکی از رسانه ها منتشر شده و به نبود امیرخان متقی در این عکس اشاره شده است، در حساب توییترش نوشت: «جاییکه شاه محمود قریشی موجود باشد، به حضور امیرخان متقی ضرورت احساس نمی شود.»

این نخستین بار نیست که مولوی امیرخان متقی در عکس های دسته جمعی نشست های این چنینی حضور ندارد.

نخستین بار غیبت وی در عکس دسته جمعی وزیران خارجه عضو سازمان همکاری های اسلامی در نشست فوق العاده این سازمان برای رسیدگی به وضعیت افغانستان در اسلام آباد خبرساز شد. البته امیرخان متقی در آن نشست، اجازه حضور در سالن اصلی را نیز نداشت.  

بسیاری از سیاستمداران نظام پیشین بر این باورند که امارت اسلامی طالبان از سوی پاکستان حمایت و تمویل می شود و خط مشی سیاسی طالبان از سوی اسلام آباد تدوین می گردد.

چندی پیش که تمامی سران طالبان به ولایت قندهار رفته بودند تا به گفته آنها، نشست کابینه خود را با ریاست ملا هبت الله آخندزاده برگزار نمایند، امرالله صالح معاون دولت اشرف غنی در توییتی گفت که ملا هبت الله آخندزاده زنده نیست، بلکه این نشست به دستور استخبارات پاکستان در ولایت قندهار برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا