• انتشار: ۲۴ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۱۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61710
پرینت

کناره گیری غنی و ریاست علی احمد جلالی در دولت موقت

با پیشروی طالبان و رسیدن به دروازه های کابل گفته می شود غنی استعفا می دهد و علی احمد جلالی به عنوان رئیس دولت موقت تعیین می گردد.

شبکه المیادین اعلام کرد: علی احمد جلالی وزیر داخله اسبق و سفیر اسبق افغانستان در آلمان، به کابل رسیده و قرار است عهده دار ریاست دولت موقت شود.

رسانه های محلی افغانستان گزارش می‌دهند علی احمد جلالی، وزیر پشین داخله و سفیر پیشین افغانستان در آلمان به عنوان رئیس دولت انتقالی تعیین خواهد شد.

این سخنان در حالی‌ بیان می‌شود که چندی پیش خبرگزاری العربیه گزارش داد رئیس‌جمهور افغانستان تا چند ساعت آینده از سمت اش کناره گیری می‌کند.

همچنان جنرال عبدالستار میرزکوال، سرپرست وزارت داخله افغانستان می گوید که که بر شهر کابل از سوی طالبان حمله نخواهد شد و انتقال به شکل مسالمت آمیز صورت خواهد گرفت.

همین طور رسانه ها از کناره گیری اشرف غنی خبر طی چند ساعت آینده خبر دادند.

به نقل از آر تی عربی، رسانه ها اعلام کردند به دنبال ورود طالبان به دروازه های کابل، اشرف غنی امروز (یکشنبه، ۲۴ اسد) از سمتش به عنوان رئیس جمهور افغانستان استعفا می کند.

به دنبال انتشار این خبر برخی رسانه ها به نقل از غنی اعلام کردند وی از نیروهای دولتی خواست تا نظم و قانون را در کابل حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.