• انتشار: 3 سپتامبر 2018
  • ساعت: 15:25
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29029
پرینت

کمیسیون شکایات: نامزدانی که پیش از وقت کمپاین کرده‌اند حذف می‌شوند

کمیسیون شکایات انتخاباتی، بررسی‌هایش را در مورد کارزارهای انتخاباتی پیش‌از وقت توسط برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو، آغاز کرد.

علی‌رضا روحانی سخن‌گوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز دوشنبه(۱۲ سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت که آغاز کارزارهای انتخاباتی پیش‌از وقت توسط برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو، غیرقانونی است.

او می‌گوید:«تاریخ رسمی کمپاین‌های انتخاباتی تاکنون آغاز نشده، اما شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو پوسترهای تبلیغاتی‌شان را به بهانه‌های مختلف در سطح شهر نصب کرده‌اند؛ این موضوع تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود. کمپاین‌های پیش‌از وقت را به‌گونه جدی پیگیری و بررسی خواهیم کرد.»

سخن‌گوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که براساس قانون انتخابات افغانستان، هیچ فردی حق ندارد که قبل از آغاز کارزارهای انتخاباتی، دست به نشر و پخش تصاویرشان در جاده‌ها و اماکن عامه و یا هم فضای مجازی بزنند. به‌گفته او، تبلیغات پیش از وقت از سوی برخی نامزدان، تحت بررسی قرار دارد و در گام نخست ثبت می‌شود، سپس مستندسازی می‌گردد و در اخیر نیز به آن رسیدگی خواهد شد. سخن‌‌گوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان هشدار می‌دهد که افراد متخلف یا از فهرست نهایی حذف می‌شوند و یا هم جریمۀ نقدی خواهند شد.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو، قبل از آغاز تاریخ رسمی کارزارهای انتخاباتی، تصاویر شان را به‌بهانه‌های مختلف در جاده‌ها و اماکن عمومی نصب کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.