• انتشار: 27 دسامبر 2019
  • ساعت: 02:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40224
پرینت

کمیسیون شکایات انتخابات: بررسی شکایات بیش از پانزده روز زمان می برد

قاسم الیاسی، عضو کمیسیون شکایات انتخاباتی در نشستی خبری در کابل ثبت شکایت از سوی دسته‌های انتخاباتی را بی‌پیشینه خواند و گفت، امکان دارد کمیسیون در زمان بررسی شکایات با کمبود زمان روبه‌رو شود و از این بابت نگرانند.

روند ثبت شکایات از سوی دسته‌های انتخاباتی با ثبت ۱۶ هزار و ۵۰۰ شکایت در دفترهای این نهاد در کابل و ولایت‌ها، دو روز پیش پایان یافت و کمیسیون شکایات انتخاباتی، روز گذشته پنج‌شنبه، ۵ جدی بررسی این شکایت‌ها را آغاز کرد.

بر اساس قانون انتخابات، کمیسیون شکایات انتخاباتی در طول ۱۵ روز شکایات را بررسی خواهد کرد.

 اما قاسم الیاسی، عضو کمیسیون شکایات انتخاباتی در نشستی خبری در کابل ثبت شکایت از سوی دسته‌های انتخاباتی را بی‌پیشینه خواند و گفت، امکان دارد کمیسیون در زمان بررسی شکایات با کمبود زمان روبه‌رو شود و از این بابت نگرانند.

زهره ‌بیان شینواری، رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی، نیز گفت ۸ هزار شکایت از سوی دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله، ۴۴۰۰ شکایت از سوی دستۀ گلبدین حکمتیار، بیش از ۳ هزار شکایت توسط دستۀ دولت‌ساز و ۱۵ شکایت از سوی تیم رحمت‌الله نبیل ثبت شده است.

به گفتۀ مسئولان کمیسیون شکایات انتخاباتی، این شکایت‌ها هنوز دسته‌بندی نشده‌اند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی در حالی از کمبود زمان برای بررسی شکایات سخن می‌گوید که کمیسیون انتخابات پس از حدود سه ماه، نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان را اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.