• انتشار: 22 دسامبر 2019
  • ساعت: 20:08
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 40127
پرینت

کمیسیون شکایات انتخابات: آماده دریافت شکایات هستیم/۳ روز برای ثبت اعتراض و ۱۵ روز برای رسیدگی به اعتراضات درنظر گرفته شده است

خانم شینواری گفت کارمندان ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی بعد از سه روز دریافت شکایات مطابق قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی به مدت ۱۵ روز دیگر به شکایات رسیدگی خواهند کرد.

پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی بعد از ظهر امروز یک‌شنبه(اول جدی) در یک نشست خبری در کابل آمادگی‌شان را برای دریافت شکایت‌های انتخاباتی اعلام کردند.

زهره بیان شینواری رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت تیکت‌های معترض انتخاباتی می‌توانند سر از ساعت ۸ صبح فردا دوشنبه( دوم جدی) تا سه روز آینده شکایات مستندشان را در دفاتر ولایتی این کمیسیون ثبت کنند.

خانم شینواری گفت کارمندان ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی بعد از سه روز دریافت شکایات مطابق قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی به مدت ۱۵ روز دیگر به شکایات رسیدگی خواهند کرد.

وی بیان داشت، اگر مسوولان ولایتی کمیسیون شکایات نتوانست قناعت شاکی انتخاباتی را بدست آورند، شکایت کنندگان می‌توانند در دفتر مرکزی کمیسیون شکایات انتخاباتی استیناف خواهی کنند.

رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت: “ما مطابق قانون به مدت ۱۵ روز دیگر به شکایات استیناف خواهی نیز رسیدگی خواهیم کرد.”

خانم شینواری گفت، به تکت‌های انتخاباتی و مردم افغانستان اطمینان می‌دهد که به شکایات انتخاباتی به شکل مستقلانه و بی‌طرفانه رسیدگی کند تا عدالت انتخاباتی تامین گردد.

در همین حال، محمد قاسم الیاسی منشی کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز گفت که نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات ابتدایی است و تکت‌های انتخاباتی نباید پیش داوری کنند.

آقای الیاسی بیان داشت، کمیسیون شکایات مطابق تقویم به مدت ۳۷ الی ۳۹ روز به تمام شکایات انتخاباتی رسیدگی خواهد کرد.

الیاسی از کمیسیون انتخابات خواست که نتایج اتتخابات با جزئیات محلات آن را در وبسایت خود نشر کند تا مردم به آن دسترسی پیدا کنند.

نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان بعد از سه ماه  تاخیر امروز یک‌شنبه (اول جدی) اعلام شد که به اساس آن محمد اشرف غنی با گرفتن بیشتر از ۹۲۳ هزار رای و عبدالله عبدالله با گرفتن بیشتر از ۷۲۰ هزار رای به ترتیب مقام اول و دوم را در انتخابات دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.