• انتشار: 4 دسامبر 2019
  • ساعت: 17:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 39780
پرینت
راهپیمایی هواداران ثبات و همگرایی در پنجشیر، غور، پروان و جوزجان

کمیسیون سکوت را کنار بگذارد و پاسخ دهد

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش ملی گفت هواداران تیم «ثبات و همگرایی» امروز (چهارشنبه، ۱۳ قوس) در ولایت‌های پروان، پنجشیر، جوزجان و غور تظاهرات کرده‌اند.

در ادامه‎‌ی تظاهرات هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، دامنه‌ی اعتراض آنان به چهار ولایت دیگر کشیده شد.

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش ملی گفت هواداران تیم «ثبات و همگرایی» امروز (چهارشنبه، ۱۳ قوس) در ولایت‌های پروان، پنجشیر، جوزجان و غور تظاهرات کرده‌اند.

حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم یکی از حامیان تیم «ثبات و همگرایی» است. عنایت‌الله بابر فرهمند به نمایندگی از این حزب به عنوان معاون اول در تکت انتخاباتی آقای عبدالله حضور دارد.

آقای ته‌ینج به اطلاعات روز گفت به دلیل خاموشی کمیسیون مستقل انتخابات و دریافت‌نکردن پاسخ قناعت‌بخش از سوی این کمیسیون، حضور مردم با گذشت هر روز در تظاهرات بیشتر می‌شود.

او افزود که روز جمعه آینده قرار است هواداران تیم «ثبات و همگرایی» در ولایت بامیان تظاهرات کنند و پس از آن دامنه‌ی اعتراضات در دیگر ولایات نیز گسترش خواهد یافت.

به گفته‌ی سخن‌گوی حزب جنبش ملی، آمادگی‌ها برای راه‌اندازی تظاهرات در چهار ولایت شمال و شمال‌شرقی از جمله بدخشان، بلخ، قندوز و سمنگان نیز وجود دارد.

این در حالی است که هواداران تیم «ثبات و همگرایی» پیش از این در ولایت‌های کابل، بغلان، تخار، فاریاب و سرپل نیز در اعتراض به آنچه که «تقلب گسترده و سیستماتیک» در انتخابات ریاست‌جمهوری خواندند، تظاهرات کردند.

معترضان در کابل و دیگر ولایات از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته/ می‌خواهند که به مسیر قانون، طرزالعمل‌ها و لوایح نافذ انتخاباتی برگردد.

این معترضان همچنان خواستار ابطال ۳۰۰ هزار رأی «غیربیومتریک و جعلی» هستند. کمیسیون مستقل انتخابات اما اعلام کرده است که این کمیسیون نمی‌تواند قبل از بازشماری و تفتیش، آرا را باطل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.