• انتشار: 29 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:55
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 18131
پرینت

کمیسیون تدارکات ملی ۸ قرارداد انکشافی را تایید کرد

کمیسیون تدارکات ملی در جلسه اخیر خود به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور، ۸ قرارداد انکشافی به  ارزش ۷٫۴ میلیارد افغانی را تایید کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری نوشته است که این کمیسیون شب گذشته (شنبه) ۸ قرارداد انکشافی به ارزش ۷٫۴ میلیارد افغانی را تایید و ۱۱ قرارداد دیگر را به منظور بررسی های بیشتر مرجوع کرد.

قراردادهای تایید شده شامل موارد زیر می باشند:

– دیزاین و ساخت بند تنگی شادیان ولایت بلخ و بند آب کلی ولایت سمنگان که در پرنسیب تایید گردید؛

– بازسازی کانال شفلان ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات؛

– تعدیل قرارداد ساختمان سربند یتیم تپه و تحکیم سواحل دریای آمو در ولسوالی ینگی قلعه ولایت تخار؛

– تعدیل در قرارداد ساختمان سرک جبل السراج الی نجراب؛

– تهیه و نصب تجهیزات تکنالوژی معلوماتی برای پوهنتون‏های کابل، پولی تخنیک، پوهنتون طبی کابل و موسسات تحصیلات عالی پروان و وردک

–  و تعدادی از قراردادهای حفظ و مراقبتی و محروقاتی وزارت امور داخله

گفتنی است که اکثر قرارداد پروژه هایی که برای بررسی های بیشتر اعاده شده اند، مربوط به طراحی و ساخت بندها در ولایات پکتیا، خوست، لغمان، بامیان، دایکندی، پروان، فراه، غور، بادغیس، تخار، کندهار و ارزگان می باشند.

علاوه بر آن، کمیسیون تدارکات ملی قرارداد تدارک پرزه جات تصدی کود برق مزار شریف را اعاده نموده و فیصله کرد تا طرح اساسی احیا و عصری سازی این تصدی به شورای عالی اقتصادی از سوی وزارت معادن و پترولیم و مشاور اقتصادی رئیس‎جمهور ارائه گردد.

کمیسیون همچنین حین بحث در خصوص پروژه ‎های وزارت فواید عامه، اکیدا این وزارت را مکلف ساخت تا در زمینه ایجاد سیستم مدیریت پروژه‌ها با استفاده از تکنالوژی معاصر اقدام جدی نماید.

در این جلسه محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرایی، وزرای مالیه، اقتصاد وعدلیه، ناظرین شفافیت از سیگار، کمیسیون‎های اقتصاد ملی مشرانوجرگه و ولسی‎ جرگه، کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد و اداره سیستیکا از حمایت قاطع اشتراک داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.