• انتشار: 23 اکتبر 2016
  • ساعت: 17:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14646
پرینت

کمیسیون تدارکات ملی ۱۱ قرارداد، به ‌ارزش بیش از ۵ میلیارد افغانی را منظور کرد

ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که در جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمد اشرف غنی رییس ‌جمهوری  ۱۱ قرارداد و موضوعات تدارکاتی به ارزش بیشتر از پنج میلیارد افغانی تصویب شد.

دفتر مطبوعاتی ارگ با انتشار خبرنامه ای گفته است که جلسه کمیسیون تدارکات ملی شام روز گذشته برگزار شد و در این جلسه پروژه‌های اعمار ۶۰ کیلومتر سرک از چغچران الی گردن ‌دیوال، سرک و تاسیسات بندر آقینه، انتقالات بیش از هشت هزار تن تخم بذری و بیست هزار تن کود یوریا در ۳۴ ولایت کشور تصویب شد.

همچنان پروژۀ حمایت از فامیل‌های بی ‌بضاعت در پنج ولسوالی کابل و سه ولسوالی قندهار، امورات ساختمانی تحکیمات صحرایی قطعات ارتش ملی و تمدید زمانی پروژه‌های کانال چاریکار و نصب سب ‌استیشن لین برق قلعه ‌نو ولایت بادغیس مورد تایید قرار گرفت.

در خبرنامه گفته شده که پروژه‌های تدارک تخلیه و بارگیری خط آهن حیرتان – مزار شریف، اعمار بندهای کلی ولایت سمنگان و تنگی شادیان ولایت بلخ جهت بررسی‌های بیشتر و رفع نواقص اعاده شد.

قرارداد تدارک ۲۶ قلم مواد اعاشوی مربوط ریاست محافظت‌عامۀ وزارت امور داخله بنا بر عدم تکمیل ‌نمودن معیارهای قانونی رد شد، و فیصله شده که باید دوباره به داوطلبی آزاد گذاشته شود.

علاوه بر آن کمیسیون تدارکات ملی پیشنهاد وزارت زراعت، آبیاری و مالداری را مبنی بر فسخ قرارداد ۶۰ عراده تراکتور و ۹۰ عراده لندلایزرلیول را در پرنسیب و مشروط به بررسی اعتراض شرکت ‌قراردادی مورد تایید قرار داد.

گفته شده در این جلسه به‌ علاوه اعضای کمیسیون تدارکات ملی، مسوولان ادارۀ تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از اداره سیگار، کمیسیون اقتصاد ملی مجلس نمایندگان، کاکس پارلمانی شفافیت و اداره سیستیکا حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *