اقتصاد

کمیسیون تدارکات ملی هشت قرارداد را منظور کرد

در این جلسه ۱۲ قرارداد مربوط به نهاد های مختلف دولتی مورد بررسی قرار گرفت که از مجموع آن هشت قرارداد به ارزش دو میلیارد و نه صد و سی و هشت میلیون افغانی منظور گردید.

براساس خبرنامه ارگ، قرارداد های منظور شده شامل، تدارک اعاشه و مواد محروقاتی پولیس ملی، مواد اعاشوی لیلیه های ریاست معارف ولایت پروان و پروژه تهیه و نصب پایپ های انتقالی سیستم شبکه آبرسانی ولایت کابل می باشد.

در این جلسه روی پروسه تدارکات مواد نفتی شاروالی کابل بحث شد و قرار داد آن تایید گردید و سه قرارداد مربوط تصدی محافظت عامه، به منظور تجدید نظر به جلسه بعد موکول گردید.

کمیسیون تدارکات ملی بالای پلان انتقال مسؤلیت عرضه خدمات مشورتی پروژه سازمان ملل متحد در گمرکات و اتکا بر ظرفیت ها در وزارت مالیه نیز بحث نمود و آنرا مورد تائید قرار داد.

همچنان روند تداوم برنامه تسهیل تجارت و عصری سازی گمرکات که در زمینه فراهم آوری تسهیلات تجارتی و تامین شفافیت در گمرکات نیاز مبرم شمرده میشود، در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

رئیس جمهور غنی در این جلسه به مسولان وزارت مالیه هدایت داد که روی فعالیت بیشتر برنامه متذکره تمرکز جدی صورت کند تا به گونه مؤثر از سوی وزارت مالیه تطبیق شود.

در این جلسه محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، وزرای مالیه، عدلیه و اقتصاد نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا