• انتشار: 29 سپتامبر 2017
  • ساعت: 10:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24629
پرینت
عطا و دوستم:

کمیسیون انتخابات یا کلا ابطال و یا اصلاحاتی بنیادی در آن صورت گیرد

عطا محمد نور والی بلخ و جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری از تصمیم اخیر شورای تفاهم جریان های سیاسی افغانستان مبنی بر ابطال کمیسیون انتخابات و یا صورت گرفتن اصلاحات بنیادی در آن حمایت کردند.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری و عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی با یکدیگر در شهر انقره ترکیه دیدار کردند و در خصوص مسایل سیاسی کشور به گفتگو پرداختند.

در این دیدار، طرفین با اشاره به رویدادهای امنیتی اخیر به شمول حمله راکتی به میدان هوایی کابل، ولسوالی معروف ولایت کندهار، انفجار بمب در موتر پولیس در کابل و دیگر حملات تروریستی در مساجد کشور، تاکید کردند که چنین وضعیتی از تحمل مردم افغانستان خارج شده و این خود نشان دهنده ناکارآمدی و ضعف نهادهای امنیتی کشور می باشد.

آنها خاطر نشان کردند که همچنان که شورای ائتلاف ملی نجات افغانستان تاکید کرده، نهادهای امنیتی افغانستان نیازمند دکترین نظامی و برنامه های جامع امنیتی است تا کشور از این بحران بیرون رود.

دو طرف همچنین گفتند که شورای ائتلاف نجات افغانستان به زودی روی برنامه های منسجم تر برای اصلاح نظام افغانستان کار می کند.

آنها همچنین از تصمیم اخیر شورای تفاهم جریان های سیاسی افغانستان مبنی بر ابطال کامل کمیسیون انتخابات و یا صورت گرفتن اصلاحات بنیادی در ساختار آن اعلام حمایت کردند.

آقای نور همچنین در این دیدار گفت که شورای ائتلاف بار دیگر خواستار بازگشت هر چه عاجل جنرال عبدالرشید دوستم به افغانستان است تا ملت افغانستان بویژه قوم ترک تبار از مشروعیت های قانونی شان بهره مند گردند.

به گفته وی، شورای ائتلاف نجات افغانستان بر این بارو است که نباید صلاحیت های قانونی یکی از بلندپایه ترین مقامات کشور در گرو بازی های سیاسی بماند و مردم بیش از این تحمل انتظار را ندارند.

لازم به ذکر است که شورای ائتلاف نجات افغانستان توسط عطا محمد نور والی بلخ، جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری و حاجی محمد محقق معاون رئیس اجرایی کشور در انتقاد به روند سیاسی کشور و آوردن اصلاحات در نظام تاسیس گردید.

از سویی دیگر، جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری کشور چندیست که در ترکیه بسر می برد و گفته می شود که به او از سوی حکومت اجازه ورود به افغانستان داده نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.