• انتشار: 5 نوامبر 2019
  • ساعت: 14:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39310
پرینت

کمیسیون انتخابات: زمان بازشماری آرا امروز آغاز اعلام می شود

آقای ابراهیمی گفت:” زمان دقیق روند بازشماری آراء بعد از ظهر امروز اعلام می شود.

قرار بود روند باز شماری بخش از آرای انتخابات شش میزان، روز گذشته (دوشنبه ۱۳ عقرب) آغاز شود اما مسوولان کمسیون انتخابات گفتنند این روند امروز آغاز می‌شود.

عبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون انتخابات گفت:”روند بازشماری بخشی از آراء که قرار بود امروز آغاز شود، آغاز نشده است و این روند به زودی آغاز خواهد شد”.

آقای ابراهیمی گفت:” زمان دقیق روند بازشماری آراء بعد از ظهر امروز با مردم افغانستان شریک می‌شود”.

وی درباره تاخیر در آغاز روند بازشماری آراء گفت:” محلات و مراکز که قرار است آرای آن به بازشماری برود نیازمند معلومات، وضاحت و تحلیل بیشتر است”.

آقای ابراهیمی به جمهور گفت:” آرای بایومتریک که با فورم نتایج مطابقت نداشته باشد و آرای که قبل یا هم بعد از وقت زمان رای گیری استعمال شده است به باز شماری می‌رود”.

برخی تکت‌های انتخاباتی خواهان تاخیر روند باز شماری آراء شده‌اند اما برخی تکت‌های دیگر آن را قابل قبول نمی‎دانند.

روز گذشته تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله، در یک نشست خبری خواهان تاخیر در این روند تا تصفیه کامل آرا شد.

نور رحمان اخلاقی از اعضای این تیم گفت، قبل از آغاز بازشماری باید میزان آرای معتبر دقیقا مشخص شود و به اساس محاسبه آنها از آنچه کمیسیون انتخابات اعلام کرده حدود ۳۰۰ هزار رای باید باطل و از روند شمارش آرا خارج شود.

اما تیم انتخاباتی دولت ساز به رهبری محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کنونی افغانستان تاکید دارد که تاخیر در روند بازشماری آرا برای آنها قابل قبول نیست.

عبدالقادر هوتخیل، عضو تیم انتخاباتی دولت ساز در کمیسیون انتخابات به رسانه‌ها گفته است که تاخیر در روند بازشماری آرا برای تیم‌های انتخاباتی و مردم افغانستان پذیرفتنی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.