• انتشار: 22 سپتامبر 2019
  • ساعت: 01:47
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37902
پرینت
نمایندگان مجلس:

آراء گوسفندی تکرار شود، افغانستان دچار بحران می شود

برخی از نمایندگان مجلس هشدار می دهند در صورتیکه کمیسیون مستقل انتخابات نتواند انتخابات ریاست جمهوری پیشرور را به طور شفاف برگزار کند، بحرانی بزرگ افغانستان را تهدید خواهد کرد.

نمایندگان مجلس در جلسه روز شنبه خود تأکید کردند در صورتیکه انتخابات ریاست جمهوری پیشرو آغشته به تقلب باشد، هیچ یک از نامزدان نتیجه نهایی را نخواهند پذیرفت.

عارف رحمانی، نماینده غزنی در پارلمان، گفت اوضاع کنونی افغانستان نیاز به توجه جدی دارد و اگر کمیسیون های انتخاباتی براساس قانون عمل نکنند، انتخابات ریاست جمهوری آینده زمینه ساز یک بحران کلان در افغانستان می شود.

مریم سما، نماینده مردم کابل در پارلمان، اما از تمام نامزدان خواست بدبینی را کنار گذاشته نتیجه انتخابات را قبول کنند و به تصمیم مردم احترام بگذارند.

علی اکبر قاسمی، نماینده غزنی در پارلمان، هم گفت یک بار دیگر صندوق های رأی از قبل پرشده است، این فاجعه افغانستان را تباه می کند. آرا ء مردم باید شمارش شوند نه رأی های گوسفندی!

امیرخان یار، معاون اول مجلس، نیز از نهادهای انتخاباتی خواست جلو هرگونه مداخله و نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است در ششم میزان سال جاری برگزار شود.

در انتخابات گذشته ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۴ میلادی، تقلب گسترده آبروی دموکراسی در افغانستان را برد و مردم را به انتخابات بی باور ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.