• انتشار: 15 جولای 2019
  • ساعت: 19:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35950
پرینت

کمیسیون انتخابات اعتبار نامه های نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را توزیع کرد

مسوولان کمیسیون انتخابات، اعتبارنامه‌های نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را توزیع کرد اما یکی از نامزدان به رسم اعتراض اعتبارنامه خود را نگرفت.

مسوولان کمیسیون انتخابات بعد از ظهر امروز دوشنبه (۲۴ سرطان) اعتبارنامه‌های نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را برای نامزدان و معاونان آنان تفویض کردند.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون انتخابات هنگام توزیع اعتبارنامه‌های نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گفت:” ما متعهد به برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری به تاریخ ششم میزان هستیم.”

 سید عصمت الله مل معاون کمیسیون انتخابات نیز گفت:” کمیسیون انتخابات آمادگی عام و تام برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را از هر لحاظ دارد.”

وی توزیع اعتبارنامه‌ها و طرزالعمل چگونگی فعالیت نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در زمان کمپاین شان را از سوی کمیسیون یک موفقیت جهت برگزاری انتخابات شفاف عنوان نمود.

آقای مل، تعدیل قانون انتخابات، تدوین چگونگی استفاده از تکنالوژی بایومتریک، استخدام کارمندان بلند رتبه و پائین رتبه، تطبیق برنامه ثبت نام تقویتی رای دهندگان و تصویب لوایح و مقررات را از پیشرفت‌های کمیسیون انتخابات بر شمرد.

درهمین حال غلام فاروق نجرابی یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از عملکرد حکومت و مسوولان کمیسیون انتخابات اعتبارنامه خود را به رسم اعتراض نگرفت و گفت:” ما زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مساعد نمی‌بینیم.”

وی بیان داشت:” تا زمانیکه حکومت موقت بوجود نیاید و وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند شما مطمین باشید که با مداخله حکومت تا ۱۲ سال دیگر رولا غنی بالای مردم افغانستان حکومت خواهد کرد.”

از سوی هم حکیم تورسن یکی دیگر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هنگام اخذ اعتبارنامه خود گفت:” من با مفسدین در حکومت فعلی مبارزه جدی کرده و امید زندگی کردن را برای مردم افغانستان نوید خواهم داد.”

در همین حال شمار دیگر از نامزدان، کارکردهای کمیسیون انتخابات را در راستای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه ریاست جمهوری ضعیف خوانده و از اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی به شدت انتقاد کردند.

محمداشرف غنی رییس جمهور، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری است، او شخصا برای اخذ اعتبارنامه  خود به کمیسیون انتخابات نیامده بود که مورد انتقاد نامزدان حاضر قرار گرفت.

ابراهیم الکوزی یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آقای غنی را به نداشتن اخلاقی سیاسی متهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.