• انتشار: 5 اکتبر 2019
  • ساعت: 15:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38382
پرینت

کمیسیون انتخابات:مواد حساس انتخاباتی از ۲۲ ولایت به کابل رسیده است

کمیسیون انتخابات می‌گوید مواد حساس انتخاباتی از ۲۲ ولایت به کابل رسیده و تا پایان امروز قرار است از سایر ولایت‌ها نیز به دفتر مرکزی این کمیسیون برسد.

مولانا محمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون انتخابات امروز شنبه(۱۳میزان) با بیان این خبر در یک نشست خبری در کابل گفت، اگر مسوولان محلی کمیسیون انتخابات تقلب‌های انجام شده در سایت‌های رای‌دهی را گزارش ندهند؛ به مراجع عدلی و قضایی سپرده خواهند شد.

او افزود، تاکنون حدود ۶ هزار خریطه‌ محافظتی که به مرکز رسیده، اسکن شده است.

عبدالله خاطرنشان کرد تلاش می‌کنند نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ از قبل معین شده در تقویم انتخابات، اعلان شود.

به گفته او، “در ولایت کابل حدود ۶ الی ۷ دستگاه بایومتریک ناپدید شده، و کارت‌های حافظه حدود ۲۲ دستگاه بایومتریک توسط زورمندان از دستگاه ها بیرون کشیده شده است اما در ولایت‌ها (این موارد) کم است. وی افزود با اشخاصی که مرتکب چنین اعمالی شده اند برخورد قانونی شده آراء آنان در قرنطین نگهداری می شود.

عبدالله خاطرنشان ساخت، تاکنون مرحله تفکیک آرا اغاز نشده اما در مرحله اول آرای بایومتریک شده از آرای غیر بایومتریک جدا می‌شود.

به گفته وی، در انتخابات پارلمانی گذشته ۷ میلیون نفر اشتراک نکرده بود؛ ۳٫۲ میلیون نفر به صورت بایومتریک و ۸۰۰ هزار نفر دیگر به صورت غیربایومتریک رأی داده بودند.

انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۶ میزان در سراسر افغانستان برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی آن طبق تقویم کمیسیون انتخابات، در تاریخ ۲۷ میزان اعلان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.