• انتشار: 16 دسامبر 2015
  • ساعت: 22:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5177
پرینت

کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی آغاز به کار می کند

اعضای کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی پس از تاخیر طولانی آغاز به کار می کنند و اولین جلسه خود را نیز قرار است فردا  پنجشنبه برگزار کنند.

اعضای این کمیته متشکل از دین محمد گران، محمد نادر هوتک، لطف الرحمان صیاد، فهیم دشتی، نعیم ایوب زاده، یافتعلی و احمد ضیاء لنگری می باشند و اولین جلسه خود را فردا پنجشنبه برگزار می کنند.

سید ظفر هاشمی معاون سخنگوی رئیس جمهور در این خصوص گفت “اعضای هفت نفره این کمیته گزینش تمامی شرایط های قانونی را پشت سر گذاشته اند و انتظار می رود که فردا اولین جلسه معارفه و مشورتی خود را برگزار کنند. این کمیته سپس با رئیس جمهوری ملاقات خواهد داشت و ما امیدواریم که اولین جلسه رسمی کمیته گزینش در حضور مردم در هفته آینده برگزار گردد.”

کمیسیون اصلاحات انتخاباتی با انتقاد از تاخیر در شروع کار کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی از دولت خواست تا فضای کار را برای اعضای این کمیته فراهم کند.

صدیق الله توحیدی معاون کمیسیون اصلاحات دولت گفت “کمیسیون ویژه اصلاحات انتخاباتی امیدوار است که کمیته گزینش بهترین اشخاص را به دولت برای کمیسیون انتخاباتی معرفی کند و دولت نیز با رعایت اصل بی طرفی هفت تن را به عنوان اعضای کمیسیون مستقل انتخاباتی و پنج تن را به عنوان اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی تعیین کند.”

جنداد اسپین غر رئیس نهادهای مدنی نیز گفت “از شروع کار اعضای کمیته گزینش استقبال می کنیم، و امیدواریم بتوانند بر روی استاندارد سازی انتخابات کار کنند تا شاهد معرفی بازرسانی باشیم که از بازرسان فعلی بهتر هستند.”

گفتنی است که کمیته گزینش قرار بود تقریبا یک ماه پیش کار خود را آغاز کند اما برخی نهادهای مدنی با اعتراض به انتخاب سه عضو این کمیته که عضویت نهادهای مدنی را داشتند سبب تاخیر در کار این کمیته شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.