• انتشار: 2 نوامبر 2016
  • ساعت: 20:54
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15038
پرینت

کمیته گزینش لیست نامزدان کمیسیون های انتخاباتی را تا یک هفته دیگر ارائه می کند

سخنگوی کمیته گزینش گفته است که لیست نامزدان نهایی کمیسیون های انتخاباتی را طی یک هفته دیگر به رئیس جمهوری کشور ارائه خواهد کرد.

جاوید رشیدی یک عضو این کمیته امروز (چهارشنبه) گفت که کمیته لیست نهایی نامزدان کمیسیون های انتخاباتی را طی یک هفته دیگر به رئیس جمهوری کشور ارائه خواهد کرد.

وی گفت از نامزدان نهایی مصاحبه گرفته خواهد شد؛ و براساس قانون، نامزدان با صلاحیت برای کمیشنری کمیسیون های انتخاباتی کمیشنری انتخاب خواهند شد.

لازم به ذکر است که کمیته گزینش چندی پیش به دستور رئیس جمهوری تشکیل شد تا اعضای کمیسیون های انتخاباتی و کمیسیون شکایت انتخاباتی را انتخاب کند.

کمیته گزینش گفته است که ۷۲۱ نفر متقاضی عضویت در کمیسیون های انتخاباتی شده اند، که از این میان لیست ۴۲ نامزد برای عضویت در کمیسیون انتخاباتی و ۳۰ نامزد دیگر برای عضویت در کمیسیون سمع شکایت انتخاباتی انتخاب شده که به رئیس جمهوری ارائه خواهد شد.

رئیس جمهوری کشور نیز پس از بررسی و مصاحبه با این نامزدان، ۲۱ تن را برای عضویت در کمیسون انتخاباتی و ۱۵ تن را برای عضویت درکمیسیون شکایت انتخاباتی انتخاب خواهد کرد.

در همین حال کمیته گزینش می گوید که نامزدان انتخاب شده براساس صلاحیت هایشان بوده و بدون هیچ گونه مداخلات صورت گرفته است.

آقای رشیدی در این خصوص افزود “در ابتدا ۸۳ نامزد برای کمیسیون انتخاباتی و ۴۵ نامزد برای کمیسیون شکایت انتخاباتی انتخاب گردید، که پس از بررسی کامل، ۷۲ تن را برای عضویت در کمیسیون های دوگانه انتخاباتی انتخاب کردیم.”

این گفته ها اما در حالی مطرح می شود که برخی نهادهای ناظر از پروسه انتخاب این نامزدان می گویند که باور به بی طرفی کمیته گزینش ندارند، و همچنان گروه هایی داخل دولت است که در نحوه کار کمیته نفوذ و دخالت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.